Single Blog Title

This is a single blog caption

Marka Avukatı Ve Marka Davası

Marka hukuku altında, birçok dava türü bulunur. Bu dava türleri markanın uğradığı mağduriyete göre değişkenlik gösterir. Yalnızca mağduriyetler değil;

  • Markanın değiştirilmesi
  • Markanın ambleminde yapılan değişiklikler ya da bunun gibi birçok faktör de yine dava yoluyla sağlanır.

Böylelikle hukuki boyutta sorunlar, çözüme kavuştuğu takdirde kişilerin Herhangi bir sorun yaşaması mümkün değildir. Marka avukatı ise burada hizmet gösterir. İstanbul avukatı ile birlikte iletişime geçtiğiniz takdirde, markanız da yaşadığınız haksızlıklar hakim karşısında çözüme kavuşur. Marka avukatı yalnızca bir avukat olarak değil, kendi markanızın farklı markalarla olan iletişiminde de danışmanlık görevi sağlar. Bu sebeple markanızı oluşturduğunuz takdirde, bir marka avukatına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Marka Avukatı

Marka, bir işletmeye ya da herhangi bir ürüne ait olan,üründür. Marka ile ilgili yaşanan problemler de ise marka avukatı hizmet sağlar.

Marka Avukatı Nedir?

Markaların korunması adına,marka avukatı konu ile ilgili güncel gelişmeleri takip eder.Ve üst düzey bir avukatlık hizmeti sunar.Marka avukatı,ticaret hukukile ilgili bilgilerin sahibi olmalıdır.Hukuki bilgiler fikri ve Sınai haklar olmak üzere, değişkenlik gösterir. Örneğin kendinize ait bir markanın başka bir üründe olduğunu gördüğünüz takdirde, buraya dava açabilirsiniz. Burada da sizin yanınızda rehberlik görevi sağlayan,marka avukatı bulunur. Marka avukatı, hukuki sürece uygun bir şekilde markadaki haklılığınızı ortaya çıkartır. Burada oldukça donanımlı, tecrübeli ve alanında deneyimli Av. Ferhat Kule ile iletişime geçtiğiniz takdirde, detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

Marka Avukatı Ne İş Yapar?

Marka avukatı, Marka hukuku yasaları ile ilgili birçok konuya hakim olan kişidir.Marka avukatı,ulusal ya da uluslararası her türlü güncel gelişmeyi, sürecindeki durumuna göre takip eder. Buradaki en temel faktör markanın korunmasını sağlamaktır. Aynı zamanda markanın tescil edilmesidir. Markanın izinsiz ya da yasal olmayan şekillerde kullanımından dolayı çıkan uyuşmazlıklar, hukuki hizmetigerektirir. Marka avukatı, müvekkilini başarılı bir şekilde temsil ettiği takdirde görevini yerine getirir. Türk Patent enstitüsünün gerekliliğine uygun işlemler yapar. Burada dosyanın donanımlı bir şekilde toparlanması önemlidir.

Marka Avukatının Hizmetleri

Marka avukatı, marka hukukunun gerektirdiği her türlü alanda hizmet gösterir.Burada avukatlık ve danışmanlık görevi de sağlar.

  • Marka başvurusu
  • Başvuruya itiraz
  • Tescilli markanın yenilenmesi
  • Markanın devir işlemleri
  • Markanın haksız kullanımı
  • Marka haklarına tecavüz baskın ve elkoyma
  • Marka Patent ve tasarım gibi birçok konu ile ilgili hizmet gösteren kişi,marka avukatı olarak adlandırılır.

Marka avukatı, sürecin hukuki boyutta yöneltilmesi adına doğru yükümlülükleri yerine getirmelidir. Aynı zamanda burada haksız kullanım var ise kat ve kat cezalandırmalarda bulunur.

Marka Avukatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Marka avukatı, günümüzde kendi markası olan kişilerin ilgi odağındadır. Örneğin kendi tasarımlarınıza ait bir markanız bulunuyorsa, bunu başkası haksız bir şekilde almışsa dava açabilirsiniz. Markanızın devir işlemlerinde ya da değiştirme işlemlerinde de yine marka avukatı hizmet sağlar. Marka avukatı olmadığı takdirde, kendinize ait olan marka birçok kişi tarafından kullanılır. Bu durumda da istenilen şekilde hakim karşısında kendinizi savunamazsınız.Marka avukatı, burada sürecini nasıl yürütülmesi gerektiğine dair yalnızca bir avukat olarak değil, yol göstericisi olarak da bulunur.Avukat olmadığı zaman bunları yapmamanız, haklıyken haksız duruma düşmenizi de sağlar. Bu sebeple oldukça tecrübeli bir avukat ile çalışılması, özellikle mağdur durumda olan kişiler adına önemlidir. Markanızın daha üst seviyelere taşınmasında, marka avukatı kesinlikle her şirket için bulunmalıdır.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button