Single Blog Title

This is a single blog caption

İş Kazası Ve İş Hukuku Avukatı

İş Kazası Tazminatı

İş hukuk çerçevesinde düzenlenen tazminat hakları Avukat Ferhat Kule’nin uzman olarak hukuk ve danışmanlık hizmetlerinde yer verdiği yasal düzenlemelerdir. Mahkeme süreci, delil ve kanıtların toplanması, incelenmesi kapsamında da iş kazası, şirket ve kurumun ihmalleri üzerinden davalar yürütülmektedir. İş kazası tazminatı için iş veren ve işçinin haklarına yönelik hukuki incelemeler yapılarak süreç başlatılacaktır.

İş Kazası Davaları Neleri Kapsar?

İş verenin işçisini tehlikeli çalışma koşullarına göre hazırlamamış, korunma kıyafetleri ve baret kullanımlarına dikkat etmemiş olması, iş güvenliği ve sağlığı kanun maddelerine yönelik düzenlemeleri uygulamamış olması durumları iş kazası davalarını kapsamaktadır.

Çalışanın kaza sonucunda ölmesi veya çalışamaz duruma gelmesi;

  • Çalışanın hatası nedeniyle, iş yerinde can ve mal kaybının olması;
  • İş verenin hatasından kaynaklı uzun süreli veya kısa süreli çalışanlarda ölümcül hastalıkların çıkması ( kanser, verem vs)
  • İş kazasının eksik, bakımsız veya hatalı bir iş makinesinden çıkmış olması
  • İşçilerin hatasından kaynaklı bir işçinin sakat kalması veya ölmesi

Kanuna işçinin zor şartları, korunma koşulları ve düzensizlik olarak iş verenin hatasından kaynaklı nedenlere veya çalışanın hatasından kaynaklı nedenlere dayanarak analiz edilerek iş kazası tazminatı hakkı doğmaktadır.

İş Kazası Tazminat Davası Nasıl Açılır?

İş verenin hatasından kaynaklı, işçinin ölmesi veya kasa sonucu sakat kalması, iş göremez halde olması, uzun vadede hastalıkların çıkması durumlarına göre 10 yıllık cezai ehliyeti verilmiştir. İş kazası tazminatı için kazanın veya çalışma süresinin üstünden 10 yıl geçmesi üzerine de çalışan dava açabilmektedir. Bu konuda müvekkillerini kanun maddelerine göre bilgilendirecek olan Av. Ferhat Kule, mahkeme kararının en iyi şekilde sonuçlanması için disiplinli ve özverili çalışacak uzman avukat kadrosuna sahiptir.

İş Kazası Ve İş Hukuku Avukatı

İş kazası ve iş hukuku danışmanlık avukat hizmeti veren AV. Ferhat Kule bürosu, müvekkilini bilgilendirerek, kanun maddelerine göre yönlendirecektir. Mahkeme süreci, dosya ve evrak hazırlanması süreçlerine de dahil olarak, koşullara göre en iyi sonucun sağlanmasında etkili olacaktır. İş kazası davaları için hukuk ve danışmanlık hizmetine başvurarak, süreç hakkında bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button