Single Blog Title

This is a single blog caption

Bedeni Zarar Trafik Kazası Tazminatı Hesaplaması

Bedeni Hasar Tazminatı

Trafik kazası yaşandığında meydana gelen hasarın sigorta şirketinden tazmin etmek için 3 farklı grup bulunmaktadır. Bedeni hasar tazminatı bu grubun içerisinde yer alır. Bedeni hasar tazminatı için yaralı kişi veya kişilerin taburcu olduğuna dair hastane raporları, fatura veya makbuz beyan edilmelidir.

Bedensel Zararlar Tazminatı

Bedeni hasar olarak isimlerinden durum kişinin kısmen veya tamamen çalışmasına engel olabilecek şekilde zarar görmesidir. Bu durumda ileriye yönelik ekonomik açıdan sorun yaşayacak kişi veya kişiler bedeni hasar tazminatı davası açabilir.

Bedensel zararlar sonucunda kalıcı sakatlık veya geçici iş görmemezlik gibi durumlar söz konusudur. Bedeni zarara uğrayan kişi ekonomik geleceğin zarar görmesi ve tedavi kayıplarından doğan kayıpları yaralanmalı trafik kazası tazminatı davası ile haksız fiili işleyen taraftan talep edebilir.

Bedeni Hasar Nedir?

Bir olayın sonucunda kişinin bedeni hasar tazminatı davası açabilmesi için vücut bütünlüğünün kısmen veya tamamının zarar görmesi gerekmektedir. Psikolojik sorunlar da bu bağlamda değerlendirilir. Kişinin bir olay sonucunda sakatlanması veya yaşanması sonucunda ortaya çıkar.

Hukuka aykırı bir fiil sonucunda bedensel zarar kişiyi sadece fiziki olarak değil psikolojik açıdan da etkilemekte olup tazminat davası açma hakkını verir. Bedeni hasar sonucu kişi tedavi görebilir ve bu süreçte kalıcı ve geçici sakatlık yaşayabilir. Bireyin kalıcı ve geçici sakatlık yaşaması durumunda iş göremez hale gelmesi ile hukuki yollara başvurma hakkı bulunmaktadır. Av. Ferhat Kule müvekkillerine bedeni hasar davası için iyileşme süreci tedavi masrafları, ekonomik kayıp ve ruhsal sorunlar için destek vermektedir.

Bedeni Zarar Trafik Kazası Tazminatı Hesaplaması

Trafik kazasında iki tür tazminat vardır:

  • Genel hasarlar: Acıyı telafi etmek için açılır.
  • Özel hasarlar: Kazanın doğrudan etkilediği tüm mali kayıplar için açılan tazminat davasıdır.

Bedeni hasar tazminatı miktarı yaralanmanın ciddiyetine göre değişkenlik gösterebilmektedir. En doğru tazminatı aldığınızdan emin olmak için uzman bir avukat desteğinin alınması şarttır. Kule Hukuk Ofisi uzman kadrosu ile en doğru tazminatı almanıza yardımcı olmaktadır. Trafik kazası bedeni hasar tazminatı hesaplama programı ile elde edilen rakam müvekkilin alacağı miktara yakın rakamlar üretmektedir. Uzmanlar size özel hesaplama ile hakkınızı almanız için çabalar.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button