Single Blog Title

This is a single blog caption
Trafik Kazalarında Maddi ve Manevi Tazminat Talepleri

Trafik Kazalarında Maddi ve Manevi Tazminat Talepleri

Trafik Kazası Avukatı İstanbul

Alanında uzman trafik kazası avukatı İstanbul merkezli avukatlık büromuzdan tahsis edebileceğiniz hukuki hizmetlerimiz arasında yer almaktadır. Taksirli veya ağır kusurlu olacak şekilde meydana gelen trafik kazalarında, kazaya bağlı olarak yaşanılan mağduriyetin giderilmesi açısından uzman avukat desteğine başvurmak oldukça önemli bir husustur. Zira ilgili mevzuatlara hakim ve konu hakkında Yargıtay kararlarını da yakından takip eden bir avukat, yaşanılan mağduriyet sebebiyle ortaya çıkan zararların hukuki yollardan tazminini en başarılı şekilde gerçekleştirilmesinde önemli rol üstlenmektedir. Dolayısıyla trafik kazası avukatı İstanbul merkezli hukuk büromuzun profesyonel hizmetleri arasında sunulmaktadır.

Trafik kazalarında olası hak kayıpları yaşamamak için, meydana gelen uyuşmazlıkların hukuki usul ve esaslara göre hazırlanan dava dilekçeleri ile desteklenmesi gerekmektedir. Bu sayede hem söz konusu uyuşmazlığın sonlandırılması için yapılan yargılamalarda sürecin hızlandırılması sağlanmakta hem de trafik kazasından mağdur olan kişi ve yakınlarının hakları korunmaktadır.

Trafik Kazalarında Maddi ve Manevi Tazminat Talepleri

Trafik kazalarında ağır kusurlu bulunan tarafın hukuki açıdan karşılaştığı sonuçlar da ağır olmaktadır. Bu noktada zorunlu trafik sigortası da devreye girmektedir. Nitekim ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında karşılaşılan mağduriyetin giderilmesi amacıyla hak sahipleri, sigorta şirketlerinden maddi ve manevi tazminat taleplerinde bulunabilirler. Hatta ilgili mevzuatlara göre ölümlü trafik kazalarında vefat eden kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişiler destekten yoksun kalma tazminatı talebinde bulunabilme hakları mevcuttur. Bu konuda son dönemde ilgili Yargıtay kararları da göz önünde bulundurulduğunda, vefat eden kişinin trafik kazasında %100 kusurlu olması durumunda bile hak sahipleri sigorta şirketinden destekten yoksun kalma tazminatını talep edebilirler.

Trafik Kazası Davaları Süreci

Pek çok kişi trafik kazaları sonucunda karşılaştıkları maddi ve manevi zararların giderilmesi açısından nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini bilmemektedir. Bu durumda olası hak kayıplarının önüne geçilmesi açısından alanında uzman trafik kazası avukatı desteği almak büyük önem teşkil etmektedir. Nitekim dava sürecinin hızlı bir şekilde sonuçlandırılabilmesi ve hak sahiplerinin hakkaniyetli bir şekilde mağduriyetlerinin tazmini için söz konusu desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Yetkili mahkemeye açılan maddi ve manevi tazminat taleplerinde, uzman trafik kazası avukatı İstanbul merkezli hukuk büromuzdan tahsis edebileceğiniz avukatlarımız arasında yer almaktadır.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button