Single Blog Title

This is a single blog caption

Kentsel Dönüşüm Avukatları Görev Alanı

Kentsel dönüşüm alanında çalışan avukatlar, görev alanı olarak kentsel dönüşüm yapılması uygun görülen binalar ile ilgili yasal prosedürlerin oluşturulması ve takip edilmesi için bir hukuki yardım almak gerekmektedir. Bu noktada, kentsel dönüşüm avukatı ile çalışarak, sürecin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini ve ilerleyen süreçlerde yeni bir sorun olmamasını sağlayabilirsiniz. Diğer yandan ortaya çıkan olası anlaşmazlıklarda ve sorunlarda, kentsel dönüşüm avukatı yardımı ile savunma ve dosya takibi yapabilir, davalardan olumlu bir sonuç almayı sağlayabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Avukatı

Kentsel dönüşüm avukatı, afet ve risk altında bulunan binaların depreme ve afete dayanıklı hale dönüştürülmesi için yapılan yıkma ve yeniden inşa etme işlemlerinde oluşabilecek anlaşmazlıklarda görev yapmak üzere kullanılmaktadır. Konu olarak Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku, İdare Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ve son olarak da İmar Hukuku alanlarına giren bir konu olması gereği özel bir uzmanlık alanına ihtiyaç duymaktadır. Özellikle, farklı açılardan ele alınması gereken bir alana sahip olan kentsel dönüşüm nedeniyle oluşacak anlaşmazlıklarda da kentsel dönüşüm avukatı ile çalışmak büyük önem taşımaktadır.

Kentsel Dönüşüm Avukatlarının Hizmet Alanı

Kentsel dönüşüm avukatları çalışma ve hizmet alanı olarak, 4 farklı hukuk alanı içerisinde hizmet yapmaktadır. Bu süreçte, kentsel dönüşüm ile ilgili sorunların ve anlaşmazlıkların giderilmesi, arabuluculuk ve hukuki danışmanlık hizmetlerinin alınması için kentsel dönüşüm avukatı ile çalışabilirsiniz. Özellikle kentsel dönüşüm avukatı, yıkım yapan kurumlar ve yıkılan ev sahipleri hakkında ortaya çıkarılabilecek sorunların gerek danışmanlık gerekse de yargı yolunda ihtiyaç duyulan hizmetlerin alınmasında size yardımcı olmaktadır.

Kentsel Dönüşüm Alanında Uzmanlaşan Avukatlar

Kentsel dönüşüm alanında uzmanlaşan avukatlar, bu alanda yatırım ya da inşaat şirketinin ev sahipleri ile olan görüşmelerinde hukuki danışman olarak katılarak, konu hakkında hukuksal konuları incelemektedir. Aynı zamanda, hukuki süreç konusunda yapılan toplantılarda danışman ya da temsilci olarak katılma görevini yerine getirmektedir. Kentsel dönüşüm avukatı, binalar konusunda mevzuat takibi yaparak bu alanda dosya oluşturulması gibi işlemelerde de büyük bir yardımda bulunmaktadır. Diğer yandan, yatırım şirketlerini ve ev sakinleri arasında oluşturulacak anlaşma ve sözleşmelerin hazırlanması ve arabuluculuğun yapılması gibi görevleri de bulunmaktadır. Bu noktada, bir kentsel dönüşüm avukatı ile çalışmak oluşabilecek anlaşmazlıkların önüne geçmek açısından büyük bir önem taşımaktadır. Sizde İstanbul avukat hizmetleri arasında, kentsel dönüşüm hizmeti almak istiyorsanız Av. Ferhat Kulu ile görüşebilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Alanında Verilen Hizmetler

Kentsel dönüşüm yapılması gereken bölgelerde, kentsel dönüşüm yapılmak üzere başlatılan işlemlerin sonuca olumlu bir şekilde bağlanması herkesin gayesidir. Bu süreçte herhangi bir sorun yaşamadan kentsel dönüşüm işlemini gerçekleştirmek için Av. Ferhat Kulu ile iletişime geçebilir, gerekli avukatlık ve danışmalık hizmetlerini alabilirsiniz. Bu hizmetler, tarafların ortak anlaşmalı sözleşme hazırlamasından, incelemeye kadar pek çok önemli konuyu içermektedir. Bu tür işlemlerde bir avukat yardımı almak ya da avukat danışmanlığı almak gerekmektedir.

Kentsel Dönüşüm Sürecinde Önemli Noktalar

Kentsel dönüşüm süreci bazı durumlarda çok büyük bir sorun haline dönüşebilmektedir. Afet bölgesine yapılan evlerde ya da binalarda evin yapılma şeklinden, yıkılma sebebine kadar pek çok nokta dikkatle incelenmeli gerekli önlemler alınmalı ve haklar aranmalıdır. Bu noktada kentsel dönüşüm avukatı size bu alanda önemli noktaları ve yasaları hatırlatarak daha doğru ve hukuki açıdan uygun bir süreç geçirmenizi sağlayacaktır. Sizde İstanbul bölgesinde kentsel dönüşüm ile ilgili konularda danışmanlık almak istiyorsanız Av. Ferhat Kulu ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button