Single Blog Title

This is a single blog caption

İstanbul İçi Kamulaştırma Avukatı

İstanbul avukat gereksinimi duyarsanız birçok kişiye danıştığınızda sizlere Avukat Ferhat Kule adı verilecektir. Bu sayede kendinize uygun bir avukat tercihi yapabilir ve kamulaştırılan veya kamulaştırılacak olan malınızı koruyabilirsiniz. Aynı şekilde kendi maddi ve manevi çıkarlarınızı da korumak için bir avukat şarttır. Bu süreçten en az yıpranma ile çıkmanız sizin karınıza olacaktır. Buradaki en önemli şeylerden biri de budur aslında.

Kamulaştırma Avukatı

Kamulaştırma avukatı, kamulaştırılan her şey ile ilgili açılacak veya açılan olan davalar ile ilgilenir. Bu oldukça geniş bir açıklamadır ve her şey kamulaştırılmış olabilir. Küçük büyük her kamulaştırılan mal bu gruba girmektedir ve kamulaştırma avukatı her biri ile ilgilenir. Pek fazla ayrıntısı bilinen bir alan olmamakla birlikte bu alanda çalışan avukatlara da çok iş düşmektedir.

Kamulaştırma Avukatı Ne İş Yapar?

Kamulaştırma avukatı belirli sebeplerden kamu yararına olarak görünen ve kamulaştırılan her malı korumak veya karşıt sürecine destek olmak adına görevli bir avukattır. Kamulaştırma avukatı olarak pek çok farklı biçimde çalışmak mümkündür bu nedenle davanın ayrıntıları burada önem arz etmektedir.

Kamulaştırma avukatı her şeyin en doğru biçimde yapılması için bu süreci en ince ayrıntıları ile takip etmelidir. Hatta gerekirse taşınmazları gerekli keşif işlemleri de gerçekleşmelidir. Aynı zamanda kamulaştırma bedeli de gerçekleşmelidir. Bu süreci ve kişinin mağdur olmaması adına gerekenler yapılmalıdır ve kamulaştırma avukatının işi aslında tam olarak budur ve kişinin haklarını korumak burada önemli bir amaçtır.

Kamulaştırma Türleri Nelerdir?

Kamulaştırma türleri kendi içerisinde 3e ayrılmaktadır. Bunlar sırasıyla acele kamulaştırma, trampa yolu ile kamulaştırma ve kısmi kamulaştırma olarak ayrılmaktadırlar. Acele taşınma adı üzerinde acele taşınmalarda gerçekleşir. Direkt dava açılır ancak tüm şartları sağlaması önemli bir faktördür. Trampa yolu ile kamulaştırma süreci ise asıl sahibin rıza göstermesi gereken bir şekilde açılan davalardır. Yani taşınmazın gerçek sahibi onaylarsa kamulaştırmaya açılabilir. Sonuncu seçenek ise kısmi kamulaştırmadır. Burada ise taşınmaz malın sadece bir kısmı kamulaşabilir. Bu yüzden kısmi olarak adlandırılır. Tüm bunların ayrıntılarını kamulaştırma avukatı sayesinde öğrenebilirsiniz. Gerekirse ilk aşamada bir kamulaştırma avukatı ile danışma süreci gerçekleştirmeniz iyi olacaktır. Bunun için pek çok adres olabileceği gibi İstanbul avukat ihtiyacınız varsa Avukat Ferhat Kule sizler için iyi bir tercih olabilecektir.

Kamulaştırma Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Kamulaştırma sürecinin gerçekleşmesi için öncelikli olarak bir taşınmaz mal bulunmalıdır ve kamu malı haline gelmesi için bir süreç başlamaktadır. Bu süreç malı vermek isteyen veya istemeyen ya da kısmi olarak verilebilecek durumlarda kamulaştırma sürecini yönlendirmek gerekmektedir. Bu sayede dava çok daha hızlı sürebileceği gibi daha uzun da sürebilir. Bu durumda kamulaştırma avukatı kamunun tarafında da olabileceği gibi aynı zamanda kişinin yani taşınmaz malın sahibinin yerinde de olabilir.

Kamulaştırma Davaları Nelerdir?

Kamulaştırma davaları biraz uzun bir süreçtir ve içeriği oldukça karmaşıktır. Yani bu davalar her yöne gidebilir ve kamulaştırma davaları taşınmaz mal ile ilgili öyle çok ayrıntıyı bünyesinde barındırır ki bir avukat için de sistematik çalışılması gereken bir süreçtir. Eğer bu davalara avukatsız girmeyi düşünürseniz bu tavsiye edilmez. Kamulaştırma avukatı sizlerin süreci daha iyi geçirebilmeniz için çalışan bir avukattır ve bir avukatınız olması haklarınızı korumanız tarafından önemlidir. Bu taşınmaz malı verebileceğiniz gibi vermemek de sizin tercihinizdir. Ancak verecekseniz de hak ettiğiniz kadarını almak için avukat şarttır.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button