Single Blog Title

This is a single blog caption
Gayrimenkul Hukukunda Hangi Davalar Açılabilir

İstanbul’daki Gayrimenkul Davaları İçin Başvurulacak Adres

İstanbul gayrimenkul avukatı farklı nedenlerden dolayı emlak alım satımı konusunda bir anlaşmazlığın yaşanması durumunda hizmet vermektedir. Satın alınan ya da hali hazırda sahip olunan gayrimenkullerden dolayı farklı hukuki süreçler yaşanabiliyor. Bir kişi satın aldığı konutun kendisine vaat edilen ile aynı olmadığını söyleyerek ya da kira sözleşmesini hazırlayabilmek için gayrimenkul avukatlarına başvurabilir. Bu alanın avukatları da gayrimenkule ilişkin her türlü hukuksal desteği müvekkillerine verir. Gayrimenkul avukatları danışmanlık hizmeti de verebilir. Bu sayede konut alırken ya da sözleşme hazırlanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgi edinilebilir.

Gayrimenkul Hukukunda Hangi Davalar Açılabilir?

Birçok farklı nedenden dolayı gayrimenkul hukukuna başvurulabilir. Örneğin bir evin sahibinden izinsiz olarak gayrimenkulün kullanılmasından dolayı ev sahibi, müdahalenin önlenmesi davası açabilmektedir. Bir taşınmaz yalnızca sahibinin izni doğrultusunda kullanılabilir. Bu izin olmadığı halde gayrimenkulü kullanan kişilere için ise dava açılabilir. Bu davalar için de gayrimenkul avukatına başvurulmalıdır. Gayrimenkul hukuku kapsamında açılabilecek diğer davalar ise şunlardır:

  • Tapu iptali davaları,
  • Mirasta ortaklığın giderilmesi davası,
  • Taşınmaz satış vaadi sözleşmesi,
  • Miras hukukundan doğan tapu iptali davası,
  • Kadastro işlemi ile verilen tapunun iptali ve tescili davası,
  • Kamulaştırmaya dair tapu iptali davası.

Gayrimenkul Hukuku Davası Açılması İçin Ne Yapılmalı?

Taşınmaza ilişkin bir hak arayışında bulunmak isteyen kişiler büromuz ile iletişime geçebilir. Gayrimenkul hukuku konusunda tecrübe arayanların avukatlık firmamızı tercih etmesi gereklidir. Emlak ve gayrimenkul konusunda bilinmesi gereken birçok yasal düzenlemeler mevcut. Her bir yasayı bilmek de sıkı gir çalışmayı ve deneyimi gerektirir. Büromuz da müvekkillerine bunu sağlıyor. İster tapu iptali davaları olsun, ister miras paylaşımı söz konusu olsun her türlü gayrimenkul hukukuna giren dosyalar için avukatlarımız en iyi şekilde müvekkillerini temsil ediyor. Bunun yanı sıra sözleşme hazırlanması gibi konular için danışmanlık da yine büromuzdan alınabilir. Kira ya da satış sözleşmesi yapılacağı zaman büromuzla iletişime geçilmesi önemlidir. Gayrimenkul davası avukatımız ile görüşülerek nasıl bir süreç izlenmesi gerektiğine dair detaylı tüm bilgiye ulaşabilmek mümkündür.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button