Single Blog Title

This is a single blog caption
İstanbul emlak avukatı

İstanbul Gayrimenkul Ve Emlak Avukatı

Gayrimenkullere ilişkin anlaşmazlığın yaşanması ve emlak alım satımı için sözleşmenin hazırlanması için emlak avukatı devreye girmektedir. Ülkemizdeki pek çok kişi gayrimenkul alış ve satışı konusunda hak ihlali yaşayabiliyor. Özellikle bir konutun inşaat halindeysek satın alınmasının ardından pek çok kişi kendisine vaat edilen eve kavuşamıyor. İnşaat firmaları konutun yapımı devam ederken insanlara bazı vaatlerde bulunuyor. Ancak inşaat tamamlanırken bu vaatler yerine getirilmiyor. Bunun için de dava açılması söz konusu olabiliyor. Ayrıca bir konut alacak olan kişiler sözleşme de yapması gerekiyor. Bu sözleşmede neler olması gerektiği de iyi bilinmelidir.

Konut Alırken Yapılacak Sözleşmenin Önemi

Emlak piyasasında çok fazla yanlış bilgi mevcuttur. Birçok kişi bu işi bildiğini iddia ederek bilgi kirliliğine yol açar. Bundan dolayı da özellikle gayrimenkul alan kişiler sözleşme imzalarken hangi hakları talep edecekleri konusunda kafa karışıklığı yaşayabilir. Ancak gayrimenkul alımında sözleşmenin düzgün hazırlanması herhangi bir hak kaybının da yaşanmasının önüne geçer. Bundan dolayı bu sözleşmenin işinin uzmanı olan bir avukat ile beraber hazırlanması önemlidir. Bu konuda da İstanbul emlak avukatı olarak hizmet vermekteyiz. Gayrimenkul hukuku konusundaki tecrübemiz ile beraber emlak ve gayrimenkuller ile ilgili her türlü yasal süreçte hizmetimizi sunuyoruz.

Hak İhlali Yaşayan Kişiler Ne Yapmalı?

Günümüzde pek çok kişi fiyatların da daha ekonomik olmasından dolayı henüz inşaat halindeyken konutu alıyor. Fakat bu konutlar alınırken yapılacak olan sözleşmeye çok dikkat edilmesi gerekiyor. Henüz ortada bir ev yokken ev almanın bazı riskleri vardır. Bu riskleri ortadan kaldırmanın yolu da iyi bir sözleşme hazırlamaktır. Bu sözleşmede inşaat firmasının yapacağını söylediği her şey yazmalıdır. Bu vaatlerin yerine getirilmediği taktirde ne gibi yaptırımların uygulanacağı da sözleşmede olmalıdır. Bu konuda hak ihlali yaşayan kişilerin yapması gereken şey büromuzla iletişime geçmesidir. Avukatlık büromuz emlak hukuku konusunda deneyimli bir ekibe sahiptir. Bundan dolayı da gayrimenkul ve emlak konusunda avukata ihtiyacı olan kişiler büromuza gelmelidir. Büromuzun emlak davası avukatı ile iletişime geçilmesi halinde tüm sorunlar halledilebilir.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button