Single Blog Title

This is a single blog caption

Emlak Avukatı Nelerle İlgilenir?

Emlak avukatı yani gayrimenkul avukatı emlak ve gayrimenkulün içerisinde yer alan tapu, arsa, arazi, bina gidi birçok şey ile ilgilenir. Bu nedenle ismi nedeniyle kolay bir alanmış gibi görünse de aslında pek çok alt dallara ayrılmaktadır ve ülkemizde en çok davası görülen konulardan biridir. Bunun en büyük sebebi ise miraslardır. Özellikle gayrimenkul yani emlak grubunda yer alan miraslar açısından büyük sıkıntılar çıkmakta ve pek çok dava görülmektedir. Bu nedenle emlak avukatları oldukça yoğun çalışmaktadır.

Emlak Avukatı

Emlak avukatı, emlak ve gayrimenkul içeriğine sahip davalara bakar ve bu davaların büyük bir çoğunluğunu da miras oluşturur. Mirasın sonucuna göre kardeşler arası anlaşmazlıklar ya da aynı şekilde miras reddi gibi pek çok konu emlak avukatının konusu arasında yer almaktadır. Arazi ile ilgili işlemler de bu gruba dahildir.

Emlak Avukatı Kimdir?

Emlak avukatı diğer adı ile gayrimenkul avukatı olarak bilinir. Aynı zamanda tüm emlak işlerini kapsar ve buraya kiracı, miras gibi problem çıkaran pek çok onu da girmektedir. Oldukça yoğun bir iş alanı olduğunu belirtmek ile beraber emlak avukatı iseniz oldukça sıkı çalışmanız gerekebilir çünkü özellikle ülkemizde sıklıkla davası görülen bir durumdur ancak kendi içinde de çeşitlere ayrılmaktadır.

Emlak Avukatı Ücretleri Nasıldır?

Sadece emlak avukatı için geçerli değildir yani her avukat için geçerli olan ortalama bir ücret söz konusudur ve bu ücret barolara göre değişim göstermektedir. Aynı şekilde bu ücret illere göre de değişim göstermektedir ve her sene belirli oranlar ile artmaktadır yani bir zam söz konusudur. Bu nedenle güncel fiyatları takip etmek önemlidir. Barolardan bu güncel fiyatlara ulaşabileceğiniz gibi internet üzerinden de erişimi çok kolay bir biçimde sağlayabilirsiniz.

Emlak Avukatı ve Gayrimenkul Avukatı Aynı Şey Midir?

Bu oldukça sorulan bir sorudur ve pek çok insan ona göre bir avukata danışmak ister, yani yanlış bir avukata danışmak istemez. Emlak avukatı ve gayrimenkul avukatı aynı alana hizmet etmektedir. Gayrimenkuller ile ilgili her şey bu grubun içerisinde yer alır ve miras, kiracı gibi faktörleri de bu alanın baktığı, ilgilendiği davalardan biridir.

Bir emlak avukatı ararken onun adını gayrimenkul avukatı olarak aratmak da iyi olacaktır çünkü her avukat farklı bir ismi tercih edebilmektedir. Ancak bu alanda İstanbul avukat arıyorsanız hiç aramanıza uğramadan verilebilecek bir isim vardır. Avukat Ferhat Kule İstanbul içi söz konusu olduğunda önerilen avukatlardan biridir. Kendisinden telefonla ya da direkt adresine giderek bir randevu alabilir ve ardından isterseniz sadece danışabilir veya kendisini avukatınız olarak alabilirsiniz.

Emlak Avukatına Danışmak İyi Bir Tercih Midir?

Doğru emlak avukatını seçerek davanızı kazanabilmeniz mümkündür. Bir emlak avukatına danışmak bile sizlere çok fazla şey kazandıracaktır. Çünkü kendi probleminizi anlatırsınız ve emlak avukatı bu konunu dava süreci hakkında gerekli bilgiler edinerek sizlere bu sürecin ortalama olarak nasıl işleyeceğini anlatır. Emlak avukatı aynı zamanda gayrimenkul avukatıdır. Bir emlak avukatına danışırken onlara her şeyi en net biçimde anlatmanız gerekir. Yani kendinize bir şeyler saklamak ya da çarpıtıp anlatmak doğru olmayacaktır ve dava açıldıysa avukat dava ile ilgili evrakları da görmek isteyecektir ve siz öncesinde hazır bir biçimde götürerek zamandan kazanmış olursunuz.

Emlak avukatına danışmak ve gerekirse onu avukatınız olarak tutmak sizlere büyük oranda fayda sağlayabilir çünkü bu sayede davanızı kazanabilir ve kendi haklarınızı koruyabilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button