Single Blog Title

This is a single blog caption
Bilişim sistemine girme suçu

İstanbul Bilişim Suçları Avukatı Önerileri

İnternet ortamındaki bir hak ihlali ya da bir suçun yaşanmasının ardından dava açılabilmesi adına bilişim suçları avukatına başvurulabilir. İnternetin giderek yayılmasından kaynaklı bilişim ortamında da suçların sayısı arttı. Bilişim ortamı suçları yeni olarak kabul edilebilir. Bundan dolayı şayet bilişim suçları avukatına vekalet verilecekse günümüz teknolojisini ve değişen yasal düzenlemeleri yakından takip eden birisi ile anlaşmak gerekiyor. Biz de tüm yeni yasaları takip ediyor ve müvekkilimizin internet ortamında herhangi bir suça maruz kalması dolayısıyla her türlü hak arayışına giriyoruz.

Hangi Durumlarda Bilişim Avukatına Başvurulmalı?

Büromuzun bilişim avukatı İstanbul’un en iyi avukatları arasındadır. Bundan dolayı da her türlü bilişim suçları için büromuza başvurabilirsiniz. Bilişim suçları kapsamında müvekkillerimize farklı konularda yardımcı olmaktayız. Bilişim suçları avukatlığı ceza hukuku mevzuatında açıklanmış bir uzmanlık alanı değildir. Avukatlar bu alanda kendi çabaları ile uzmanlaşmaları gereklidir. Biz de hem yasaları hem de örnek dava dosyalarını inceleyerek bu alanın en iyilerinden birisi olmaya gayret ediyoruz. Bu yüzden de şu gibi suçlar ile karşılaştığınızda bize başvurabilirsiniz:

  • Bilişim sistemine girme suçu,
  • Banka veya kredi kartının kötüye kullanılması suçu,
  • Sistemi engelleme, bozma, erişilmez kılma, verileri yok eme ya da değiştirme suçu,
  • Yasak cihazları ya da programları kullanma suçu.

İçerik Sildirme Nasıl Yapılır?

İnternet ortamında herhangi bir kişilik hakları ihlali yaşanıyorsa bunun için büromuza müracaat edebilirsiniz. Biz de sizin talebiniz üzerine gerekli işlemleri başlatarak savcılıktan bu içeriğin silinmesi için başvuruda bulunabiliriz. Günümüzde kişilik haklarının en sık ihlal edildiği alan internettir. İnsanlar internet üzerinden istedikleri içerikleri paylaşabileceklerini düşünüyorlar. Ancak bu içerik başka birisinin kişilik haklarına saygı göstermiyorsa bunun kaldırılması mümkün olur. Diğer içerik kaldırtma nedenleri ise şöyledir:

  • Suç işleme suçu nedeniyle sildirme,
  • Özel hayatın gizliliği ihlali nedeniyle içerik sildirme,
  • Telif hakkı nedeniyle içerik kaldırtma,
  • Kamu yararı ve düzeni nedeniyle erişim engeli.

Böyle bir durum ile karşılaşıldığında yapılması gereken tek şey büromuza müracaat edilmesidir. Bilişim suçları davası avukatımız size tüm haklarınızdan bahsedecek ve gerekli olması durumunda da dava sürecini başlatacaktır.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button