Single Blog Title

This is a single blog caption
İstanbul Sigorta Avukatı 2019

İstanbul Sigorta Avukatı

Sigorta Avukatı

Sigorta hukukuna bakan avukat, kişilerin çeşitli nedenler ile yaptıkları sigortalara ilişkin yaşadıkları problemler sonucunda devreye giriyor. Herkesin yaptırması zorunlu olan bazı sigortalar vardır. Trafik sigortası, deprem sigortası gibi zorunlu sigortaların yanı sıra kasko gibi isteğe bağlı olarak hazırlanabilen sigorta poliçeleri de mevcuttur. Ancak bazı durumlarda sigorta şirketleri ile anlaşmazlığa düşülebilir. Sigorta hukukuna giren konular da bu sigorta şirketleri ya da hazırlanan poliçelere dair hukuksal problemlerin yaşanmasıdır. Sigorta avukatı ile sigorta şirketi avukatının aynı olmadığı da bilinmelidir. Sigorta şirketi avukatlığı sigorta avukatından farklı olarak bir şirketin hukuksal işlerine bakmaktadır.

Sigorta Sözleşmesi Nasıl Hazırlanır?

Sigorta sözleşmesi hazırlanması önemli bir konudur. Dikkatsiz bir şekilde incelenmeden hazırlanmış bir sigorta poliçesini imzalamak daha sonrasında hak ihlallerinin yaşanmasına neden olabilir. İyi hazırlanmış bir sigorta varsa da kişiler teminatları kapsamında yaşadıkları maddi ve manevi kayıpları talep edebilirler. Bu sigortanın hazırlanması için de bir avukattan destek alınması önemlidir. Özellikle sigorta hazırlama konusunda tecrübeli olan bir avukat poliçenin de düzgün bir şekilde hazırlamasını sağlayacaktır. Sigorta avukatları bu konuda danışmanlık verebilmektedir. Sigorta hukuku danışmanlığı için de alanında tecrübeli bir avukatın seçilmesine özen gösterilmelidir.

Sigortaya Dair Bir Sorun ile Karşılaşıldığında Ne Yapılmalı?

Zorunlu ya da isteğe bağlı olarak yaptırılan bir sigorta poliçesine dair hukuksal bir hak ihlali olduğunu düşünen kişiler avukata başvurmalıdır. Sigorta hukuku oldukça önemli bir konu olmasından dolayı sigorta avukatı seçilirken de dikkatli davranılmalıdır. Bu konuda tecrübe çok önemlidir. Bundan dolayı da başvurulması gereken temel adreslerden bir tanesi Ferhat Kule’dir. Uzun süredir vermiş olduğu hukuksal hizmetten dolayı tecrübe edinmiş olan Kule müvekkillerinin hakkını alabilmesi için çalışmaktadır. Sigorta hukukunun tüm detaylarını biliyor olmasından dolayı avukatın başarı oranı da fazladır. Ayrıca sigorta hazırlanması için danışmanlık alınabilmesi de mümkündür. Sigorta hukukuna dair detaylı bilgi edinmek istiyorum diyen kişiler de sigorta avukatı ile iletişime geçebilir. https://ferhatkule.av.tr internet sitesini ziyaret eden kişiler iletişim bilgilerine ulaşabilir ve avukat ile görüşerek sigorta hukukuna dair detaylı tüm bilgiyi alabilir.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button