Single Blog Title

This is a single blog caption

Avukat Ferhat Kule Nakliyat Sigortası Tazminatı

Nakliyat Sigortası Tazminatı

Nakliyat sırasında yükün veya malların korunması kanun maddesine hitap eden nakliyat sigortası poliçesi, kazalar, hırsızlık ve doğal afetler durumuna karşı maddi ve manevi önlem almak içindir.

Avukat Ferhat Kule, uzman olduğu nakliyat sigortası tazminatı üzerinden müvekkilini bilgilendirme, süreci başlatma ve mahkeme sürecine de dahil olarak en iyi sonucun alınmasına yönelik hukuki prosedürle çalışma disipliniyle hizmet verir.

Nakliyat Sigortası Poliçesi İçeriği

Kara, hava ve deniz yoluyla birlikte demir yolu taşımacılığını da kapsayan nakliyat sigortası, firmanın ve nakliyat firmasının çıkarlarını göz edecek, zararlarını karşılayacak maddeleri hukuki prosedüre göre düzenlemektedir. Nakliyat sırasında;

  • Kazaların yaşanması, mal ve can kaybı olması durumlarına karşı;
  • Mal kaybının nedeni bilinmeksizin nakliyatının gerçekleşmemesi durumları,
  • Hırsızlık, zimmete geçirme ve mal kaçırma nedenleri;
  • Doğal afet, yol kazaları, geç kalma ve firmayı zarar uğratacak durumların yaşanması;

Nakliyat firmasına karşı açılan davaları da kapsayacak aksaklıklardır. Aynı şekilde firmanın sözleşmede geçen niteliklere göre hareket etmemesi de nakliyat sigortası tazminatı kanun maddelerini içermektedir.

Nakliyat Sigortası Tazminatı Hangi Durumlarda Verilir?

Nakliyat sigortası tazminatı kapsamında, hukuki ve yasal sürece vakıf olan Av. Ferhat Kule, müvekkiline detayları bilgilendirme yapacaktır. Sigorta ücreti, kar benzeri kayıplar, yük bedelinin karşılanması kapsamında, sigorta poliçesinde yer alan zorunlu maddelere göre hareket edilmemiş her durumda tazminat hakkı doğmaktadır.

Malın zamanında teslim edilmemesi, malın zarara uğramış olması, yükün kaza veya hata sonucunda kullanılamaz, satılamaz hale gelmesi, doğal afet durumlarına karşın iki tarafında maddi ve manevi kayıplarının karşılanmasına yönelik sigorta tazminat davaları sürece dahil edilir. Hukuk danışmanlık ve avukat hizmetleri bütün süreçleri müvekkile bildirmekle yükümlü olacaktır.

Avukat Ferhat Kule Nakliyat Sigortası Tazminatı

Nakliyat hizmetlerinde, demir yolu, kara, hava ve deniz yolu taşımacılığında sigorta esaslarının yerine getirilmemiş olması, maddi ve manevi tazminat sürecinin başlamasına neden olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Tazminat hukuku alanına yansıyan davalarda Avukat Ferhat Kule, avukat çalışma arkadaşları ve Türkiye cumhuriyeti ticaret, tazminat ve taşımacılık hukukunun kapsadığı kanun maddeleri üzerinden müvekkilini riske sokmadan en iyi şekilde temsil edecek uygulamaları yerine getirmeye çalışacaktır.

 

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button