Single Blog Title

This is a single blog caption
Trafik kazası tazminatı avukatı 2019

Trafik kazası tazminatı avukatı

Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazası sonrası avukat ihtiyacı duyulmasının en temel nedeni tazminatlardır. Bunun yanı sıra kasko ya da trafik sigortası konusunda sigorta şirketi ile anlaşmazlık yaşanması halinde de trafik kazası avukatlarına başvurulabilir. Trafik kazası sonucunda aracında oluşan hasarı sigorta şirketinden alamayan kişiler bunun için dava açabilirler. Dava açabilmek için de trafik kazası avukatına başvurulabilir. Avukat vekaletinde açılan davalar da sorun yaşamadan mahkemenin sonuçlanabilmesini sağlar.

Trafik Kazalarında Hangi Tazminatlar Söz Konusu Olabilir?

Bir trafik kazası meydana geldiğinde bazı tazminatlar söz konusu olabilir. Bu tazminatlardan birisi maddi diğer ise manevi tazminattır. Bir kişiye ödenmesi gereken tazminatın tutarı da bazı faktörlere göre değişir. Maddi tazminatın hesaplaması çok daha kolaydır. Maddi kayıp ne kadar ise hesaplanır ve bu tutar maddi tazminat olarak ödenir. Manevi tazminatın hesaplanması ise biraz daha zordur. Manevi tazminat hesaplanırken şu faktörlere dikkat edilir:

  • Tarafların ekonomik durumu,
  • Olayın nasıl meydana geldiği,
  • Tarafların kusur durumları.

Bu tazminat davaları farklı kişilere karşı açılabilir. Aracın şoförüne tazminat davası açılabildiği gibi aracın sahibi farklı bir kişiyse ona da dava açılması söz konusu olabilir. Ayrıca kazanın yaşanmasına neden olan araç bir şirkete aitse bu şirkete karşı da dava açılabilir. Trafik kazası tazminatı avukatı ile de bu davaların açılması mümkündür.

Trafik Kazası Sonucunda Tazminatı Alamayanlar Nereye Başvurmalı?

Şayet bir kişi kazaya sebebiyet verdiğiyse karşı tarafa tazminat ödemesi gereklidir. Ancak bazı durumlarda sorumlu kişiler bu tazminatı ödemekten kaçınıyor. Bu da hak ihlallerinin yaşanmasına eden oluyor. Böyle bir durum ile karşılaşan kişiler de İstanbul trafik kazası avukatına başvurabilirler. Uzun yıllar sonucunda edindiği deneyim sayesinde avukat, müvekkillerinin haklarını alabilmeyi sağlıyor. Bundan dolayı tazminat söz konusu olmasına rağmen bu tazminatı alamayan kişiler Ferhat Kule’ye başvurabilir ve tazminat davası açabilir. Ayrıca tazminat miktarı konusunda anlaşılamaması durumda da yine Kule’ye başvurabilmek mümkündür. Trafik kazası hukuku konusunda aklına soru takılan kişiler ise https://ferhatkule.av.tr internet sitesinden avukat iletişim bilgilerine ulaşabilir. Ayrıca internet sitesinde Avukata Sor seçeneği de mevcuttur. Bu linke tıklayan kişiler de dilediklerini sorabilir.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button