Single Blog Title

This is a single blog caption
İstanbul tüketici hakları avukatı 2019

İstanbul’un En İyi Tüketici Avukatı

Tüketici Avukatı

Tüketici hakları avukatı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamına giren dava konuları üzerine yoğunlaşmış ve bu alanda hizmet veren avukattır. Satın alınan mallın ya da hizmetin belirli bir standartta olması gerekir. Ayrıca bir mal yapılan açıklama ile aynı özelliklere sahip olmalıdır. Şayet bir mal ya da hizmetin satışında kandırıldığını düşünen kişiler varsa bunun için dava açabilirler. Tüketici Hakem Heyeti tarafından görülen bu davalar için başvurular da e devlet üzerinden kolay bir şekilde yapılabiliyor. Dava açılırken de tüketici davası avukatına vekalet verilmesi kişilere büyük avantaj sağlar.

Hangi Durumlar İçin Tüketici Avukatına Başvurulur?

Bir tüketici avukatına başvurulmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi ayıplı mal nedeniyle açılan davalardır. Ayıplı mal söz konusuysa bu malın iade edilmesi ve mal bedelinin geri ödenmesi söz konusudur. Aksi halde tüketici, Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurabilir. Bunun yanı sıra tüketici avukatının verdiği hizmetlere şu konular girmektedir:

  • Tüketicilerin taleplerini değerlendirme,
  • Uyuşmazlıkların çözümünü sağlama,
  • Tüketici hakem heyeti başvurularının takibini yapma,
  • Tüketici Mahkemeleri’ndeki davaları takip etme,
  • Kişisel verilen korunmasına ilişkin danışmanlık hizmeti verme,
  • Haksız fiil ve tazminat davaları açma ve bu davaların takibini yapma,
  • Harici gayrimenkul satışlarına ilişkin olan konularda tüketici Mahkemeleri’nde dava açma ve bu davanın takibini yapma.

İstanbul’un En İyi Tüketici Avukatı

Bir tüketici satın aldığı mal ya da hizmette bir problem yaşamışsa ve bunun için dava açmayı düşünüyorsa bu davayı avukat vekaletinde açması kendisine büyük yarar sağlayacaktır. Bu kişiler için en azından avukata danışılması tavsiye edilir. Tüketici Kanunları konusunda yetkili bir avukat arayan kişilere de tavsiye edilebilecek kişi Ferhat Kule’dir. Bu alanda kendisini geliştiren ve verdiği hizmetler ile de deneyim kazanan Kule müvekkillerini en iyi şekilde temsil etmektedir. Bunun dışında danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler de yine İstanbul tüketici hakları avukatı olan Kule ile görüşebilirler. Avukatın https://ferhatkule.av.tr adresine giren kişiler daha detaylı bilgi edinebilir. Ayrıca internet sitesinde bulunan iletişim bilgileri ile avukata ulaşabilmek ve istenilen soruyu sorabilmek mümkündür.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button