Single Blog Title

This is a single blog caption
Uluslararası Avukat istanbul 2019

Uluslararası Avukat İçin Nereye Başvurulur

Uluslararası Avukat

Uluslararası avukat ne demek sorusuna verilebilecek basit yanıtlardan bir tanesi bir davanın birden fazla ülkeyi ilgilendirdiği mahkeme süreçlerinde görev alan kişiler olmasıdır. Örneğin Türkiye’de yaşayan yabancı kişilerin ya da farklı bir ülkede yaşayan Türk vatandaşlarının hukuki işlemlerini halletmekle görevli olan avukattır. Ülkemizde yaşayan pek çok yabancı ülke vatandaşı mevcuttur. Bu kişilerin zaman zaman mahkeme süreçleri olabilmektedir. Bu mahkeme süreçleri de hem Türkiye hukukunun hem de kişinin vatandaşı olduğu ülkenin hukukunun dahilinde olabilir. Bunun için de uluslararası hukuk devreye girmektedir.

Uluslararası Avukatın Verdiği Hizmetler

Uluslararası avukatlar müvekkillerini farklı mahkeme süreçlerinde temsil edebilirler. Örneğin farklı bir ülkede alınmış mahkeme kararının Türkiye’de de geçerli olabilmesi adına tanım ve tenfiz davası açılması için bu avukatlara başvurulabilir. Bunun yanı sıra uluslararası bir avukatın verdiği hizmetlerden bazıları şunlar olabilir:

  • Yabancı vatandaşların Türkiye’deki alacaklarının takibi,
  • Farklı ülke vatandaşlarının Türkiye’deki boşanmaları,
  • Yabancıların Türkiye’deki mal ve miras paylaşımları,
  • Yabancıları içeren ceza davaları,
  • Yabancı tahkimde taraflardan birisini temsil etme,
  • Yabancıların Türkiye vatandaşlığına başvuruları.

Bu gibi nedenlerden dolayı dava açılacağı zaman uluslararası avukata başvurulması gereklidir. Bunun da en temel nedeni bu avukatların uluslararası hukuka hakim olmasıdır. Uluslararası alanda avukatlık Türkiye’deki yabancı vatandaşların hukuksal işlerin halledilmesin için hizmet verilmesidir. Bundan dolayı da Türkiye’de yaşayan farklı bir ülkenin vatandaşlarının uluslararası avukata başvurması şarttır.

Uluslararası Avukat İçin Nereye Başvurulur ?

Uluslararası hukuka hakim avukatların bulunması zor olabilir. Uluslararası avukat olabilmek için özel bir çalışma gereklidir. Bu avukatların Türkiye’nin uluslararası politikalarını çok iyi biliyor olması şarttır. Uluslararası bir avukat arayan insanlar için de gösterilebilecek kişi de Ferhat Kule’dir. 2016 yılından bu yana hizmet veren avukat uluslararası hukuk için de başvurulabilecek doğru adrestir. Avukatın avukatlık hizmeti dışında verdiği hizmetler şu şekildedir:

  • Danışmanlık,

Avukata ilişkin bilgi edinmek isteyen kişiler https://ferhatkule.av.tr adresine girebilir. Ayrıca internet sitesinde yer alan telefon bilgileri ile avukatla iletişime geçebilmek mümkündür. Bunun yanı sıra internet sitesinde bulunan Avukata Sor linki ile de akılda kalan soruların sorulabilmesi mümkündür.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button