Single Blog Title

This is a single blog caption

Tekne Değer Kaybı

Tekneler, deniz üzerinde ya da limanlarda iken diğer tekneler ile çarpışabilir ya da birçok farklı tehlike ile karşılaşabilir. Tekne değer kaybı, üçüncü kişiler tarafından verilmiş zararın teknenizde değer kaybı oluşturmasıdır.

Tekneniz herhangi bir hasar ile karşılaşmadan önce belirli bir değere sahiptir. Gerçekleşmiş bir kaza sonucunda teknenizde hasarlar oluşur. Bu hasarlar tamir edilse dahi genel olarak tekne değerinizde bir düşüş yaşanır. Eksperler tarafından belirlenmiş kazasız tekne fiyatınızdan kaza yapmış tekne fiyat değeriniz çıkarılarak bu kayıp hesaplanır.

Deniz & Tekne Sigortası

Deniz & tekne sigortası teknenize gelebilecek herhangi bir zararda ödemelerin gerçekleştirilmesini sağlayan sigortadır. Tekneye sahip her birey bu sigortaya sahip olmalıdır.

Birçok sigorta firması tarafından sağlanan bu sigorta tekne değer kaybı yaşamanız durumunda kaybınızın karşılanmasını sağlayacaktır. Aynı şekilde kaza içerisinde kusurlu olarak kabul edilen siz olursanız, az kusurlu olarak kabul edilen tarafa ödemeleriniz sigorta aracılığı ile yapılır.

Tekne Değer Kaybı Danışmanlığı

Deniz yolu ulaşımında karşılaştığınız tekne kazası sonucunda alabileceğiniz en iyi danışmanlık hizmetidir. Bu hizmet kapsamında;

  • Dava başvurunuz oluşturulur ve sorunsuz bir şekilde ilgili mahkemeye iletilir.
  • Tüm dava süreciniz boyunca adımlar takip edilir ve değer kaybınızın dürüst bir şekilde belirlenmesine yardımcı olunur.
  • Sigorta şirketi tarafından size iletilen ücret bedeli incelenerek hesaplanmış dürüst fiyata uygunluk kontrol edilir.
  • Tüm bunların ardından dosyanız sonlandırılana kadar tüm takip işlemleriniz gerçekleştirilir.

Tekne Değer Kaybı Tazminatı

Tekne değer kaybı tazminatı, üçüncü şahıs bireyin teknenizde oluşturduğu değer kaybını maddi tazminat olarak size ödemesidir. Buradaki temel amaç teknenizin eski değerini kaybetmesi ve bu durumun sizin için bir mağduriyet oluşturmasıdır.

Tekne değerinin kaybı tazminatı için kazanın gerçekleştiği limanın bağlı olduğu ilçedeki mahkemelere başvurabilirsiniz. Tüm dava işlemleri ise Asliye Hukuku Mahkemelerince takip edilir ve sonuçlandırılır.

Tekne değer kaybınıza ilişkin ya da tazminatın detayları için Av. Ferhat Kule ile görüşebilirsiniz. Sigorta kapsamı, sigortanın size sağlayacağı avantajların yanında başvurabileceğiniz tüm tazminat türlerini öğrenebilirsiniz. Başvurunuzu yapmanız doğrultusunda ise davanız uzman ekip tarafından takip edilir.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button