Single Blog Title

This is a single blog caption

Tazminat Hukuku Davası Nelerdir?

Tazminat hukuku davası, farklı başlıklar altını değişkenlik gösterir. Burada;

 • İş kazasından kaynaklanan maddi ve manevi tazminat,
 • İdarenin hizmet kusurundan kaynaklanan davalar,
 • Sözleşmenin ihlalinden kaynaklanan tazminat davaları,
 • Bir işçi alacaklarından kaynaklanan davalar,
 • Boşanma davası nedeniyle karşı taraftan istenilen maddi ve manevi tazminat davaları,
 • Haksız işgalden kaynaklanan davalar,
 • Doktor hatalarından kaynaklanan davalar,
 • Maddi ve manevi tazminat davalarına göre değişkenlik gösteren birçok tazminat davası türü, tazminat avukatı rehberliğinde yürütülür.

Tazminat avukatı, kimseye yol göstericiliği sağlar.

Tazminat Avukatı

Tazminat avukatı, tazminat hukuku başlığı içerisinde hizmet gösterir. Tazminat hukuku, hukuk dalları içerisinde oldukça geniş yelpazesi ile bulunur. Burada yürütülen çalışmalarda görev yapan kişi, tazminat avukatı olarak adlandırılır.

Tazminat Avukatı Nedir?

Tazminat haksız fiil ya da başka bir haksız eylem durumunda kişinin yaşadığın zararları gidermesi adına, tarafın ödenecek olan bedeldir.Tazminat diğer bir ifade ile yaşanılan haksızlığı eylemler neticesinde, bireyin uğradığı sorunların giderilmesi için ödenmesi gereken belirli durumlardır.Tazminat hukuku, birçok hukuk dalının da içerisinde bulunduğu oldukça geniş kapsamlı bir hukuk dalıdır. Tazminat hukuku avukatı ile birlikte çalışma sağlanır. Burada maddi kayıpların hukuki işlemlere göre tekrardan kazanılması, tecrübeli Av. Ferhat Kule ile birlikte gerçekleşir. Avukat ile iletişime geçtiğiniz takdirde konu ile ilgili detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Tazminat Avukatı Ne İş Yapar?

Tazminat avukatı, kişinin uğramış olduğu zararları gidermek adına yasal süreçleri takip eder.Tazminat avukatı, yaşanan mağduriyetin hukuki boyuta uygun olarak yönetir ve aktif bir rol oynar.

 • Arabuluculuk ve uzlaşma,
 • Müzakere süreçlerinin yönetilmesi,
 • Yasal süreçlere uygun davanın takip edilmesi gibi birçok durumda,  müvekkilinin yanında yer alır.

Tazminat avukatı yalnızca avukat değil,  danışmanlık hizmeti alabileceğiniz bir kişidir. Burada Av. Ferhat Kule ile iletişime geçtiğiniz takdirde, tazminat hukuku başlığı içerisinde bulunan her türlü probleminiz hukuka uygun şekilde yürütülür. Aynı zamanda burada yalnızca karşı taraftan kazanımlar değil, hukukun gerektirdiği kazanımları da elde edebilirsiniz.

Tazminat Nasıl Hesaplanır?

Maddi ve manevi tazminat davaları, karşı taraftan istenilmesine göre hesaplamayı gerektirir.Burada hesaplamanın dosya içerisinde bulunması önemlidir. Asliye Hukuk mahkemelerinde yürütülen tazminat davalarında, tazminat taleplerine ilişkin düzenlemeler olmadığı takdirde dava açılır ve bu davalar karşı taraftan istenilen taleplere göre somut bir şekilde hesaplaması yapılır.Hesaplama mahkeme tarafından gerçekleşir.Hesaplamanın doğru bir şekilde yapılması adına dosya içerisindeki bilgilerin,müvekkilin haklılığına uygun bir şekilde olması gerekir.Manevi tazminat talepleri ile maddi tazminat talepleri değişkenlik gösterir. Buradaki hesaplamada farklıdır.

Bu sebeple olaylardan kişinin ne derecede etkilendiği,

 • Sosyal durumu
 • Kişinin gelir durumu
 • Tazminat davasının kişiyle ilişikliğiya da bunun gibi birçok faktör, tazminat hesaplama sistemi içerisinde yer edinir.

Tazminat Avukatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Tazminat davalarında, tazminat avukatı hizmet gösterir. Tazminat avukatı olmadığı takdirde, maddi ve manevi talep süreçleri Yargıtay kararına uygun olarak yürütülmez.

 • Karşı taraftan isteyeceğiniz talepler,
 • Dosya içerisinde bulunması gereken düzenlemeler ya da bunun gibi birçok faktör avukat rehberliğinde olmalıdır.

Bu sebeple kesinlikle İstanbul Avukat ile birlikte iletişime geçerek, dosyanızın sizin lehinize olacak şekilde düzenlenmesini sağlamalısınız. Tazminat avukatı ile birlikte iletişimin güçlü olması gerekir. Bu iletişim hakim karşısında da olumlu bir şekilde yansıtıldığı takdirde, hesaplama maddi ve manevi talep işlemleri gibi bir çok faktör kazanımlarınızın yüksek derecede olması adına gerçekleşir. Tazminat avukatı, süreci kısaltıp müvekkilinin en az şekilde etkilenmesi adına da yardımcı olur.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button