Single Blog Title

This is a single blog caption
istanbul Spor davası avukatı 2019

istanbul Spor davası avukatı

Spor Avukatı

Spor avukatının görevi hem ulusal hem de uluslararası ölçülerde olabilir. Spor hukuku, sporcu, kulüp ve sporcunun bağlı olduğu federasyonlar arasındaki uyuşmazlıkların giderilmesi için uğraşan bir alandır. Bu anlaşmazlık Türk hukuku içerisinde olabildiği gibi Spor Tahkim Mahkemesi yani CAS gibi uluslararası hukuk dahilinde de olabilir. Bundan dolayı spor hukuku avukatının spor hukukuna ilişkin tüm süreçleri bilmesi ve uluslararası alanda da hizmet veriyor olması gerekir. Ayrıca spor avukatlarına futbol, basketbol gibi spor branşlarının yanı sıra amatör spor branşlarındaki sporcular da başvurabilir.

Spor Avukatının Dava Vekilliği Hizmetleri

Spor avukatları hem danışmanlık hem de dava vekilliği hizmetlerini sunabiliyor. Spor davası avukatlarının başlıca hizmeti ise sporcu ve spor kulüpleri alacaklarının takibinin ve tahsilinin yapılmasıdır. Bunun yanı sıra spor avukatlarının sunduğu diğer hizmetler şu şekildedir:

  • Tahkim kuru davalarında vekillik,
  • Uluslararası spor tahkim davalarında vekillik,
  • Federasyonun karaları ve uygulamalarına yönelik itiraz ya da başvuru işlemleri.

Spor Avukatının Danışmanlık Hizmetleri

Spor avukatlarına dava vekilliğinin yanı sıra danışmanlık için de başvurulabiliyor. Spor avukatına danışmanlık için başvurulmasının temel nedenleri arasında sözleşmelerin hazırlanması bulunuyor. Sporcular çok büyük paraların söz konusu olduğu sözleşmeler imzalayabilir. Bundan dolayı da bu sözleşmelerin hazırlanmasında ve onaylanmasında bir avukattan yardım alınması önemli bir faktördür. Bunların yanı sıra spor avukatı danışmanlık hizmetlerinden bazıları şöyledir:

  • Sporcu sözleşmelerinin denetlenmesi,
  • Spor kulüplerinin kuruluşu ve denetlenmesi,
  • Spor yayın hakları hukukine ilişkin danışmanlık,
  • Sporda medya ve tv hakları hukuki danışmanlık.

Spor Avukatlarının Önemi

Spor avukatları hem sporcunun hem kulübün hem de federasyonun haklarının korunabilmesi için oldukça önemlidir. Bundan dolayı da spor kulübü avukatı gibi pek çok kulübün avukatı mevcuttur. Ancak spor hukuku kapsamında danışmanlık ya da vekillik hizmeti alınacak olan avukatın dikkatli seçilmesi gerekiyor. Spor hukuku konusunda uzman bir avukat arayan kişilerin de başvurması gereken kişi Ferhat Kule’dir. https://ferhatkule.av.tr internet sitesinde avukatın başarılarına ilişkin bilgilerin bulunabilmesi mümkündür. Ayrıca bu internet sayfasında bulunan e posta adresi ve telefon numarası ile de avukata ulaşılabilir.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button