Single Blog Title

This is a single blog caption

Hırsızlık Sigortası Tazminatı

Hırsızlık sigortası ev ya da iş yerleriniz için gerçekleştireceğiniz bir sigorta türüdür. Sigorta gerçekleştirdiğiniz alanda gerçekleştirilen hırsızlıklarda bu sigorta ile tazminat alabilirsiniz.

Hırsızlık sigortası tazminatı yalnızca belirli durumlarda kişilere verilecektir. Bu nedenle tazminat başvurusunda bulunmadan önce durumların neler olduğu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Hırsızlık Sigortası Tazminatı Hangi Durumlarda Sağlanır?

Hırsızlık sigortası tazminatı sigorta tarafından belirlenmiş şu durumlarda verilecektir;

  • Kırma, yıkma ya da zorlanma ile konuta giriş yapılmış olması gerekiyor.
  • Eve giriş sırasında herhangi bir araç, gereç ya da yıpranmaya neden olacak yöntemler uygulanmış olmalıdır.
  • Kaybolan ve çalınan ürünlere haksız yere elde edilmiş yöntemler ile sahip olunması gerekiyor. Sahte anahtar yapılması, başka aletler ya da şifreler girilmesi buna örnek olarak gösterilebilir.
  • Eğer sigortalı yere bir birey girmiş ve saklanmış ise bu hırsızlık türü için de tazminat ödenecektir.
  • Öldürme, şiddet uygulama, yaralama, zorlama ya da tehdit ile konuta girilmiş ve hırsızlık yapılmış olmalıdır.
  • Hırsızlık, sigorta sözleşmesi süresi içerisinde gerçekleştirilmiş olmalıdır.

Hırsızlık Sigortası Tazminatı Hangi Durumlarda Verilmez?

Bazı durumlarda hırsızlık sigortası tazminatı verilmez. Bu durumlar kısaca özetlenecek olursa;

  • Savaş, askeri hareketler ya da olağan üstü durumlarda oluşan kargaşalarda yapılan yağma ve hırsızlık işlemleri bu tazminat dışarısında tutulacaktır.
  • Konut sigortalı hale getirilmiş olsa dahi konutta yaşayan kişiler tarafından gerçekleştirilmiş hırsızlık ve envanterdeki açıklıklar sigorta kapsamında değildir.
  • Ayrıca hırsızlıktan kaynaklı gerçekleşen su baskını, yangın ya da patlama zararları da bu sigorta kapsamına dahil değildir.

Hırsızlık Sigortası Tazminatı Danışmanlığı

Karşılaştığınız hırsızlık durumlarında yapabileceğiniz en iyi şey uzman bir danışmanlık hizmeti almaktır. Alacağınız bu hizmet sizlere sorunsuz bir şekilde tazminat almanızı sağlayacaktır. Sigorta eksperleri öncesinde yapılan gözlemlerce profesyonel bir hırsızlık sonucu değerlendirmesi yapılır. Böylece sigorta şirketinin sizi mağdur edecek durumları öne sürmesi engellenir.

Hırsızlık sigortanızdan alacağınız tazminatlarda profesyonel bir süreç ilerletmek istiyorsanız Av. Ferhat Kule ile görüşebilirsiniz. Birçok olumlu tazminat davası sonucuna ulaşmış avukat, tecrübesi ve bilgisi ile size yardımcı olacaktır. Hırsızlıktan kaynaklı oluşan zararınızın en düşük seviyede tutulması sağlanır.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button