Single Blog Title

This is a single blog caption
istanbul arabulucu avukat

Arabulucu Avukat İstanbul | Ferhat Kule

Arabulucu Avukat İstanbul

İstanbul bölgesinde arabulucu avukat arayan vatandaşlar, avukatlık büromuzun bu alandaki hizmetlerinden yararlanabilirler. Herhangi bir konu hakkında birileriyle yaşadığınız problemlerde, hukuki ihtilaf durumuna düşmeniz durumunda arabuluculuk avukatlık hizmetimizden faydalanarak kolaylıkla sorununuzun üstesinden gelebilirsiniz. Bu hizmet sonucunda yaşadığınız anlaşmazlık hukuki zemin üzerinde müzakere edilerek süreç sonunda yaşadığınız problemler çözüme kavuşturulmaktadır. Arabulucu avukat İstanbul merkezli avukatlık büromuzun vatandaşlarımıza sunduğu hizmetler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte hukuk büromuzun vatandaşlarımıza sunduğu diğer avukatlık hizmetleri arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Hukuki danışmanlık
 • Ceza Hukuku
 • İcra ve İflas Hukuku
 • Fikri Mülkiyet Hukuku
 • İş Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku
 • Şirketler ve Ticaret Hukuku
 • Boşanma ve Aile Hukuku
 • Yabancılar Hukuku

Görüldüğü gibi avukatlık gerektiren birçok alanda sorunlarınıza profesyonel çözümler üreterek dava süreçlerinde, davanın soruşturma aşamasından, dava neticesinde verilen kararın kesinleşip dava dosyasının kapanmasına kadar avukatlık hizmeti vermeye devam etmekteyiz. Hukuk büromuza bağlı olarak görev yapan avukatlarımızın her biri, ülkemizde bulunan ve yurt dışındaki en önemli hukuk eğitimi veren eğitim kurumlarından başarılı bir şekilde mezun olmuşlardır. Bunun akabinde meslek hayatlarında birçok dava dosyasına yakından bakmış ve uzmanlık alanları içerisinde birçok davada aktif olarak görev yapmışlardır.

Tüm bu hizmetlerin yanında son dönemde en çok merak edilen avukatlık konularından biri olan arabuluculuk alanında da profesyonel hizmet vermeyi sürdürmekteyiz. Kendi alanında deneyimli ve uzman olan avukatlarımız, arabuluculuk avukatlığı konusunda da ileri derecede tecrübeye sahip olmakla birlikte, sizlere en iyi çözümleri sunmak için çalışmalarını titizlikle yerine getirmektedir.

istanbul arabulucu avukat

Arabulucu Avukat İstanbul

Avukatlık Hizmetlerinde Arabuluculuk Nedir ?

Arabuluculuk hizmetleri temel olarak, uyuşmazlık veya anlaşmazlık yaşan kişilerin, tarafsız bir üçüncü kişiden destek alarak aralarındaki anlaşmazlık yaşadıkları konuları müzakere etmeleri ve bir çözüm yoluna gitmeleri olarak tanımlanmaktadır. Arabuluculuk hizmetleri kesinlikle alternatif bir yargılama yöntemi değildir. Dolayısıyla devlet yargılaması ve tahkim yerine geçecek bir hizmet olarak kabul edilmemelidir. Bunun aksine aralarında uyuşmazlık veya anlaşmazlık yaşayan tarafların mutabık kalması halinde iyi bir seçenek olarak değerlendirilmesi gereken bir hizmettir. Arabuluculuk hizmetleri birçok Avrupa ülkesinin hukuk sisteminde yer ettiği gibi kendi ülkemizde de kanunlar ile düzenlenmiştir. Bu konuyla ilgili kanun 6325 sayılı kanundur.

Arabuluculuk Avukatlık Süreci Nasıl Gelişmektedir ?

Uyuşmazlığa düşen tarafların üzerinde sulh olabilecekleri ve konu hakkında feragat edebilecekleri uyuşmazlıklar genel olarak arabuluculuk hizmetlerine müsaittir. Bunlar arasında en çok karşılaştığımız meseleler;

 • İşçi ile işveren arasındaki uyuşmazlıklar
 • Ticari alandaki uyuşmazlıklar
 • Kira uyuşmazlıkları
 • Tüketici uyuşmazlıkları
 • Boşanmanın gerçekleşmesinden sonra oluşan aile uyuşmazlıkları

Bu tür sorun yaşayan vatandaşlar Hukuk büromuzdan arabuluculuk desteği alarak aralarındaki anlaşmazlıkları hukuki bir zeminde müzakere ederek sonuca ulaşabilirler. Arabulucu avukat İstanbul merkezli avukatlık büromuzdan tahsis edebileceğiniz avukatlarımız arasında yer almaktadır. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgilere ulaşmak için Av. Ferhat Kule Hukuk Bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button