Single Blog Title

This is a single blog caption
İstanbul’un En İyi Avukat Tavsiyesi

Uluslararası Avukat ve Danışmanlık Hizmeti

Uluslararası Avukat ve Danışmanlık Hizmeti

Uluslararası hukuk avukatı, herhangi bir yasal uyuşmazlık sonucu ortaya çıkan davanın, farklı ülkelerde görülmesi ve takip edilmesi süreçlerinde etkili olan kişilerdir. Özellikle tüzel kişilerin ticari faaliyetlerinden doğan hukuki sorunlarında uluslararası yasal süreç başlayabilir. Bu kişilerin her alanda temsil edilmesi için uluslararası avukat tarafından temsil edilmeniz gerekmektedir. Herhangi bir davanın konusu bazı özel durumlarda hem Türk hukuk sistemi içinde hem de yabancı ülke hukuku içinde yer alabilmektedir. Bu tip durumlarda uluslararası hukuk devreye girerek yasal süreç başlatılmaktadır. Uluslararası hukuk çerçevesinde verdiğimiz bazı hizmetler;

  • Yabancı ülke tahkim kararları tanıma ve tenfiz davası
  • Hakemlik
  • Vatandaşlığa ilişkin davalar
  • Uluslararası ceza davaları
  • Borç takibi ve miras davaları
  • Yabancı tahkim kararlarına ilişkin tarafların temsili
  • Boşanma davalarının tanıma ve tenfizi

Bu alanda verilen başlıca hizmetler arasında yer almaktadır. Uluslararası hukuku ilgilendiren ve yurtdışından başlayarak Türkiye’de devam eden mahkeme süreçlerinde avukatlık ve danışma hizmeti talep edebilirsiniz.

Avukat Ferhat Kule tarafından verilen uluslararası avukatlık hizmetleri öncesinde avukatınızdan danışma hizmeti alarak konuya ilişkin yasal süreç hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Davaya konu olayın aydınlatılması ve haklarınızın uluslararası alanda korunması adına uzman avukatlık hizmeti almanız büyük ölçüde size avantaj sağlayacaktır.

Uluslararası Hukukta Uyuşmazlıklar Nasıl Çözülür?

Uluslararası hukuku ilgilendiren konularda uyuşmazlıkların çözümü için farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Uluslararası hukuk, uluslararası ilişkiler kapsamında yer alan ve bir tür kamu hukuku dalıdır. Uluslararası hukuk farklı alt başlıklarda değerlendirilebilmektedir. Bunlar;

  • Uluslararası kamu hukuku
  • Uluslararası özel hukuk ve
  • Uluslarüstü hukuk

Olarak incelenebilmektedir. Bu hukuk dallarını ilgilendiren konularda ilgili mercilere dava açabilmek için gerekli şartların oluşması ve yetkili avukatlarla işbirliği yapılması gerekmektedir. Uluslararası hukuk alanında https://ferhatkule.av.tr/ adresi üzerinden danışmanlık veya avukatlık hizmeti almanız mümkündür.

Devletlerarası hukuku ilgilendiren tüm meseleler için farklı alternatif yollar bulunmaktadır. Özellikle ticari anlamda yaşanan hukuki sorunların çözümünde yargı yoluna gitmeden önce avukatlık danışma hizmeti alarak konuya ilişkin izlenmesi gereken yöntemler hakkında yol haritası belirlenmesi gerekmektedir. Uluslararası davalara ilişkin bilgileri avukatınızdan öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button