Single Blog Title

This is a single blog caption
istanbul arabulucu avukat

Trafik Kazası Avukatı Danışmanlık Hizmeti 2019

Trafik Kazası Avukatı Danışmanlık Hizmeti

Trafik kazası hukuk bürosu ve avukatları tarafından verilen en önemli hizmetlerden biri tazminat tazminata ilişkin davalardır. Temelde sigorta hukuku ile ilişkili olan trafik kazalarında kusursuz olduğunuzun kanıtlanması ve kazaya bağlı olarak ortaya çıkan zararın karşılanması adına profesyonel avukatlık hizmetlerinden yararlanmanız gerekmektedir. Trafik kazası sonrasında oluşan maddi hasarın yanı sıra, yaralanma veya ölüm gibi olumsuz durumlar içinde tüm zararın karşılanması adına yargı yoluna gidilebilmektedir.

Trafik kazasının meydana gelmesinin ardından tazminat konusu ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra, ölümlü trafik kazalarının ardından destekten yoksun kalma tazminatı için veya sigorta şirketlerinin hasarı karşılaması adına, kazada kusurunuzun olmadığının ispatı oldukça önemlidir. Trafik kazası avukatı tarafından yapılan yönlendirmelerle yargıda sorunun çözümü için profesyonel hizmet sunulmaktadır.

Trafik kazalarında en büyük anlaşmazlıklar sigorta şirketleri ve kişiler arasında yaşanmaktadır. Bu nedenle uzman avukatlık hizmeti ile sigorta şirketlerine karşı davaların yürütülmesi oldukça önemlidir.

Trafik Kazası Sonrasında Hangi Davalar Açılabilir?

Trafik kazası sonrasında ortaya çıkan zararın giderilmesi için hukuk sistemimiz içinde birçok farklı davanın açılması ön görülmüştür. Borçlar hukuku kapsamında değerlendirilen bu tür anlaşmazlıklarda ortaya çıkan hasar oldukça önemlidir. Trafik kazalarında dava açılmadan kazanın;

  • Çift taraflı trafik kazası
  • Ölümlü trafik kazası
  • Yaralanmalı trafik kazası
  • Maddi hasarlı kazalar

Açılacak davanın türünün belirlenmesinde etkili olacaktır. Bunun yanı sıra, kusur tespiti de bu davaların lehinize sonuçlanmasında önemli bir unsurdur. Trafik kazası sonrasında açılabilecek bazı davalar;

  • Destekten yoksun kalma tazminat davası
  • Manevi tazminat davası
  • Maddi tazminat davaları

Başta olmak üzere daha birçok farklı dava türü açılabilmektedir. Trafik kazası sonrasında maddi hasarın yanı sıra manevi zararda ortaya çıkmaktadır. Özellikle ölümlü trafik kazalarından sonra açılan destekten yoksun kalma davası, kişinin bakmakla yükümlü olduklarının ölüm sonrası haklarının korunması ve yoksulluğa düşmemeleri adına açılabilmektedir. Trafik kazası sigorta avukatı tarafından konuya ilişkin yapılması gerekenler ve açılacak davalar tespit edilmektedir.

https://ferhatkule.av.tr/ adresi üzerinden alanında uzman avukatlarımızdan alacağınız danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sayesinde trafik kazası sonrası uğradığınız tüm zararların çözümü için profesyonel destek alabilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button