Single Blog Title

This is a single blog caption
Barodan Nasıl Avukat İstenir?

Ticaret Avukatı ve Şirketler Hukuku Hizmetleri 2019

Ticaret Avukatı ve Şirketler Hukuku Hizmetleri

Ticaret hukuku avukatı tarafından birçok farklı konuda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti verilmektedir. Özellikle ticaret ve şirketler hukuku kapsamında ortaya çıkan uyuşmazlıkların giderilmesi için ticaret avukatlarının alanında tecrübe sahibi ve uzman olmaları oldukça önemlidir. Ticaret ve şirket hukuku avukatlık hizmetleri arasında;

  • Şirketlerin satışı ve devrinden doğan uyuşmazlıklar
  • Ortaklık sözleşmeleri
  • Tüketicinin korunması davaları
  • Ticari sözleşmelerden doğan uyuşmazlıklar
  • Alacak davaları
  • Tasfiye
  • İflas davaları
  • Haksız rekabete ilişkin davalar
  • Ticari sözleşmeleri hazırlanması vb.

Yer almaktadır. Ticaret ve şirketler hukuku kapsamında yer alan tüm konularda hukuki danışmanlık hizmeti almanız mümkündür. Ticaret hukuku kapsamında hem işletmelerin hem de tüketicilerin haklarının korunarak hukuken temsil edilmesi mümkündür.

Türk hukuk sistemine göre sermayesi belirli bir oranın üzerinde olan şirketlerin kendi bünyesinde avukat bulundurması gerekmektedir. Yasal olarak avukat zorunluluğu bulunmayan şirketler ise belirli dönemlerde avukatlarla çalışarak haklarını koruyabilirler. Bu noktada önemli olan temel unsur şirketin aynı avukatlarla çalışmasıdır. Ticaret avukatı tarafından ticari faaliyetlerin takibi ve yasalar karşısında temsili oldukça önemlidir.

Ticaret Hukukunun Yasal Dayanağı Nedir?

Türk hukuk sistemi içinde ticaret hukuku 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu kapsamında düzenlenmiştir. Türk Ticaret Kanunu temelde 4721 sayılı Türk Medeni Kanununun bir parçası olarak yer almaktadır. Ticari faaliyette bulunan işletmeleri ilgilendiren tüm konularda yasal dayanak olarak Türk Ticaret Kanunu temel alınmaktadır. Ticaret ve şirket hukukundan doğacak anlaşmazlıkların çözümü için işletmelerin mutlaka avukatlarla çalışması gerekmektedir. Özellikle bünyesinde avukat barındırmayan kişilerin alanında uzman kişilerle çalışmaları gerekmektedir.

Ticari faaliyetlerin başlamasının ardından hukuki olarak şirketin temsil edilmesi ve hakların korunması adına avukatların rolü oldukça önemlidir. Ticaret hukuku kapsamında Avukat Ferhat Kule ile https://ferhatkule.av.tr/ adresi üzerinden iletişim kurarak ticari faaliyetlere ilişkin doğacak sorunların çözümü için yasal temsilcilik hizmeti almanız mümkündür. Şirket arası anlaşmazlıklar, haksız rekabet, şirket içi düzenlemeler ve daha birçok farklı konu ticaret ve şirketler hukuku kapsamında düzenlenebilmektedir. Hukuk büromuzdan profesyonel avukatlık hizmetlerinin yanı sıra hukuki danışmanlık hizmeti almanızda mümkündür.

 

 

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button