Single Blog Title

This is a single blog caption

Ticaret Avukatı Ferhat Kule

Ticaret Avukatı

Ticari alanda sözleşme, firmalar arası anlaşmazlıkların, zararın ve kar oranındaki eşitsizliklerin görüldüğü kanun maddeleri Ticaret hukuku kapsamında değerlendirilmektedir. Kamu ve özel alana dahil olan bu davalara ticaret avukatı dahil olarak, dava süreci, arabuluculuk ve sözleşme hazırlanması işlemlerinde de müvekkillerinin yanında olacak, bilgilendirecek ve süreç hakkında detayları paylaşacaktır.

Ticaret Hukuku Nedir?

Ticari alanda yurt içi ve yurt dışı davaların görüldüğü ticaret hukuk, firmaların anlaşmazlıkları, haksız rekabet veya ortaklıkları durumunda haksız kazanç durumlarını da içermektedir. Ticaret avukatı, bu bağlamda, firmalar arasında arabuluculuk yaparak, mahkeme sürecine girmeden zararın karşılanması yönünde destek olabilmektedir. Avukat Ferhat Kule, avukatlarıyla birlikte ticari alandaki bütün anlaşmazlıkların gerek dava gerekse arabuluculuk düzleminde en iyi eşit sonuca bağlanmasında destek olacaktır.

Müvekkilin bilgilenmesi, sözleşme maddelerinin düzenlenmesi ve hazırlanması, firmalar arasındaki anlaşmazlıkların mahkeme sürecinde değerlendirilmesi, delil ve kanıt toplanması, evrak hazırlanması ve süreçle ilgili hukuk maddelerinin yeniden incelenerek, aleyhine ve lehine olan durumlara göre değerlendirilmesi noktasında bütün kanun maddelerine dönük işlemler yapılacaktır.

Ticaret Avukatı Görevi

Ticaret Avukatı, firma ve kurumların birbirleriyle ortak olmaları veya rakip olmaları durumlarına göre yurt içi ve yurt dışı ticaret kanunlarının işlenmesine yönelik bütün detayları inceler. Markanın zarar etmesi veya haksız kazancı üzerinden de değerlendirmeler yaparak davalı ve davacı arasında uzlaşmacı bir tutum sergiler.

Arabuluculuk, sözleşme düzenleme, mahkeme süreci ve tazminat davası süreci ile ilgili Avukat Ferhat Kule, bütün süreci müvekkilleriyle paylaşır, bilgi verir ve düzenlemeler kapsamında süreci yeniden değerlendirerek, uzman avukatlarıyla birlikte en iyi sonuçların alınmasına yönelik danışmanlık ve hukuk hizmetleri vermektedir.

Ticaret Avukatı Ferhat Kule

Ferhat Kule uzman olduğu hukuk alanında, ticari hukuk sözleşmeleri, davaları ve arabuluculuk bağlamındaki bütün düzenlemeleri yerine getirerek hukuki prosedürü uygulamaktadır. Ortaklar arasındaki anlaşmazlıklar, haksız rekabet alanları, yurt içi ve yurt dışı ticaret sözleşmeleri, gümrük yasaları ve düzenlemeleri kapsamında en güncel bilgileri müvekkilleriyle paylaşarak sürecin değerlendirilmesi ve mahkeme sürecinden de en iyi sonuçla çıkılmasının sağlanması bağlamında bütün seçenekleri değerlendirmekle yükümlüdür. İstanbul ve Türkiye’deki ticari hukuk alanındaki düzenlemelere yön verecektir.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button