Single Blog Title

This is a single blog caption
istanbul Spor davası avukatı 2019

Sözleşme Hukuku ve Uzman Sözleşme Avukatı 2019

Sözleşme Hukuku ve Uzman Sözleşme Avukatı

Sözleşmeler hukuku avukatı tarafından verilen hukuki hizmetler kapsamında, sözleşmeden doğan uyuşmazlıkların çözümü, yasal prosedüre göre sözleşmelerin hazırlanması, iş, kira vb. sözleşmelerinden dönülmesi halinde uygulanacak yaptırımlar vb. birçok konuda hukuki hizmet sağlanmaktadır. Türkiye’deki mahkemelerde görülen davaların büyük bir bölümü, sözleşme ihlali ve sözleşmelerin feshinden dolayı ortaya çıkan uyuşmazlıkların çözümünü kapsamaktadır. Sözleşmenin bozulması halinde doğan borç ilişkisinin çözümü için 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu kapsamında çeşitli düzenlemeler yapılmıştır.

Sözleşme, tarafları karşılıklı olarak, açık veya örtülü biçimde yaptıkları anlaşmalar olarak tanımlanmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda sözleşmelere uymayan taraf için hukuki işlem başlatılabilir. Sözleşmeyle elde edilen bir hakkın kötüye kullanılması veya sözleşmenin ihlal edilmesi sonucunda sözleşme avukatı tarafından yasal süreç başlatılabilir. Sözleşmeden doğan anlaşmazlıkların büyük bir bölümünün, sözleşmenin feshinden ve sözleşmenin maddelerinin ihlal edilmesinden ortaya çıktığı görülmektedir.

Sözleşme hukukun yasal bir dayanağa sahip olması için yazılı ve hukuka uygun olarak yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan sözleşmenin geçerliliği sağlanamayabilir.

Yasal Sözleşme Nasıl Hazırlanmalıdır?

Uzman avukatlar eşliğinde hazırlanması gereken birçok farklı sözleşme türü bulunmaktadır. Özelle ticari ve iş sözleşmelerinin taraflar arasında hukuka uygun olarak hazırlanması oldukça önemlidir. Avukat eşliğinde sözleşme hazırlamak ilerleyen dönemlerde karşınıza çıkabilecek olası sorunların çözümü için oldukça önemlidir. Bu kapsam doğrultusunda;

  • İş sözleşmesi
  • Kira sözleşmesi
  • Sigorta sözleşmesi
  • Ticari sözleşmeler
  • Devir veya satış sözleşmeleri vb.

Daha birçok farklı sözleşme hazırlanabilmektedir. Sözleşme hukuku kapsamında, sözleşmeye aykırı bir durumun ortaya çıkmasının ardından yasal işlem başlatılabilmektedir. Ancak bu işlemlerin başlatılabilmesi için sözleşmenin uzman avukat tarafından hazırlanmış olması gerekmektedir.

Taraflar yazılı veya sözlü olmak üzere iki farklı şekilde sözleşme yapabilirler. Hukuki olarak sözleşmenin geçerli sayılabilmesi ve delil niteliği taşıması için yazılı olarak resmi bir şekilde yapılması gerekmektedir. İster kira sözleşmesi olsun ister iş sözleşmesi olsun fark etmeksizin resmi ve yazılı bir şekilde yapılan sözleşmeler yasal olarak geçerli sayılmaktadır. Sözleşme hukukundan doğan anlaşmazlıkların çözümü ve yasal olarak sözleşmelerin hazırlanması için https://ferhatkule.av.tr/ ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button