Single Blog Title

This is a single blog caption
İstanbul sözleşme avukatı 2019

Sigorta Hukuku Avukatlık Hizmeti 2019

Sigorta Hukuku Avukatlık Hizmeti

Sigorta hukuku, sigortacılık faaliyetlerinden doğan uyuşmazlıkların çözümü için uygulanacak yöntemlerin belirlendiği hukukun bir dalıdır. Türk hukuk sistemi içinde 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu ve 6102 Türk Ticaret Kanunu kapsamında konuya ilişkin düzenlemeler yapılmıştır. Sigorta avukatı ve hukuk büroları tarafından sigorta faaliyetlerinden doğan uyuşmazlıkların yargıda çözümünün sağlanması için hizmet verilmektedir.

Gerçek kişilerin veya tüzel kişilerin sigortacılık hizmetlerine ilişkin karşılaştıkları sorunların yargıda çözümünün sağlanması adına sigorta hukuku oldukça önemli bir kavramdır. Sigorta sözleşmelerinden doğan anlaşmazlıkların çözümü için takip edilmesi gereken adımlar ve yargıda uygulanacak yöntemler için uzman sigorta avukatlarımızdan danışmanlık ve avukatlık hizmeti talep etmeniz mümkündür.

Sigorta hukuku avukatı söz konusu uyuşmazlıkların çözümü için destek sunmaktadır. Bunun yanı sıra, tüm haklarınızın sigorta şirketlerine karşı korunması için alanında uzman avukatlardan profesyonel destek almanız gerekmektedir. Sigorta şirketlerinin yanı sıra, idari kurumlarla yaşadığınız sigorta konularına ilişkin açılacak davalarda da avukatlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Sigorta Hukuku Kapsamında Görülen Davalar

Türk hukuk sistemi içinde uzmanlık gerektiren ve yargıda yaşanan uyuşmazlıkların büyük bir çoğunluğu sigorta hukuku kapsamında ortaya çıkmaktadır. Sigorta hukuku kapsamında birçok farklı konunun yargıda çözüme kavuşması mümkündür. Sigorta hukukundan doğan anlaşmazlıkların giderilmesi adına mahkemelerde görülen başlıca davalar;

  • Trafik kazaları sigorta davaları
  • Hayat ve maluliyete ilişkin davlar
  • Tüzel kişilik sigorta davaları
  • Ferdi kaza sigorta davası
  • Eşya sigortasından doğan anlaşmazlıklar
  • Gayrimenkul sigorta davaları
  • Sigorta uyuşmazlıkları tazminat davaları
  • Yanlış tıbbı uygulamadan doğan sigorta davaları
  • Sigorta sözleşmesinden doğan anlaşmazlıklar vb.

Başta olmak üzere birçok farklı sorunun çözümü için kanunlarda ön görülen şekliyle dava açmak mümkündür. Sigorta faaliyetlerine ilişkin yaşadığınız sorunların çözümünde avukatlık hizmetlerimizden yararlanarak yargıda nasıl bir yöntem izlenmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sigorta hukuku kapsamında özellikle sigorta şirketlerine karşı kişilerin haklarının korunması oldukça önemlidir. Sigorta avukatlık hizmeti bu yönüyle oldukça önemlidir. Sigorta hukuku alanında uzman avukatlardan alacağınız hizmetlerle haklarınızın yargı önünde korunması sağlayabilirsiniz. https://ferhatkule.av.tr/ adresi üzerinden sigorta hukuku ve sigorta avukatlık hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button