Single Blog Title

This is a single blog caption
Miras avukatı İstanbul

Miras Hukuku Davası Nasıl Açılır?

 

Mirasa ilişkin davaların açılabilmesi için miras avukatı vekaletinde asliye hukuk mahkemesine ya da sulh hukuk mahkemesine başvurulması gerekir. Bir miras söz konusu olduğunda dava açılma ihtimali de yüksektir. Böyle bir dava açılabilmesi için de dava dilekçesi ile beraber mahkemeye başvurulması gereklidir. Ayrıca mahkemeye delil sunulacaksa buna ilişkin belgeler de yine dava açılacağı sırada mahkemeye sunulmalıdır. Bu davalar için de miras avukatının önemi oldukça fazladır. Tecrübeli bir avukatın varlığı herhangi bir hak ihlali yaşanmasını da önleyecektir. Bunun için de başvurulabilecek en iyi adreslerden bir tanesi büromuzdur.

Miras Hukuku Neleri İçerir?

Miras hukuku birçok farklı konuyu içerebilir. Bunlardan bir tanesi yasal mirasçıların mal paylaşımlarının nasıl yapılacağına ilişkin bir kararın verilmesidir. Özellikle mirasçılar mal paylaşımı yapma konusunda problemler yaşıyorsa bunun için mahkemeye başvurmaları gereklidir. Bunun dışında miras hukuku kapsamına giren diğer konulardan bazıları şöyledir:

  • Miras sözleşmesi,
  • Mirasın açılması,
  • Mirasın kazanılması,
  • Miras reddi,
  • Ölüme bağlı tasarrufun yapılması.

Tüm bu konulara ilişkin bir dava açılması gerektiği zaman miras davası avukatımız ile iletişime geçilmesinde fayda vardır. Büromuz avukatı sayesinde miras paylaşımına dair herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçilir. Bu da kişilerin hak kaybı yaşamasına engel olur.

Miras Davası Avukatı İçin Kime Başvurulmalı?

Miras davaları oldukça karmaşık süreçleri barındırabilir. Özellikle mal paylaşımı konusunda tarafların anlaşmazlık yaşadığı durumlarda dava süreci çok zorlu bir konuma gelebilir. Bu tarz sıkıntılar da miraslarda sık yaşanabiliyor. Böyle bir durumda avantajlı bir konuma gelebilmek için de iyi bir avukatın olması gerekiyor. Tecrübesiz bir avukat aracılığıyla dava açılması hak edilen malın alınamayacak olması anlamına gelebilir. Bundan dolayı miras hukuku avukatlarının iyi bir şekilde araştırılması şarttır. Büromuzda miras konusunda anlaşmazlık yaşayan ve bunun için dava süreci başlatmak isteyen kişilere tüm deneyimi ile beraber yardımcı oluyor. Miras hukukuna konu olan farklı birçok alanda edindiğimiz tecrübeler ile müvekkillerimizin en iyi sonucu alabilmesini sağlamaktayız. Miras avukatı İstanbul konusunda önemli bir konumda olan büromuz ile iletişime geçilerek detaylı bilgi edinilebilir.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button