Single Blog Title

This is a single blog caption
Kadıköy Avukat 2019

Kadıköy Avukat

Kadıköy Avukat

İstanbul genelinde ve Kadıköy ilçesinde avukat arayışında bulunan kişiler, Türk Medeni Kanunu’na tabi olan tüm özel hukuk alanlarında deneyimli kadrosuyla profesyonel hizmet veren avukatlık büromuzdan destek alabilmektedir. Kurulduğu günden bu yana pek çok farklı davada, uzman ve dinamik avukat kadrosuyla başarılı sonuçlara imza atan avukatlarımız, ülkemizin hukuk konusunda en prestijli eğitim kurumlarından mezun olduktan sonra sektör içi gerekli deneyimlerine ulaşmışlardır. Bu bağlamda Kadıköy avukat hizmetimiz için hukuk büromuzu tercih edebilirsiniz.

Avukata Vekalet Vermenin Avantajları Nelerdir?

Bilindiği üzere hukuk sistemimize göre uyuşmazlık yaşanan hukuki alanların pek çoğunda dava açma şartı olarak avukata vekalet verme koşulu bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu durum avukata ihtiyacınız olmadan kendi başınıza sorun ya da mağduriyet yaşadığınız konuyla ilgili olarak dava açma hakkınız olduğu anlamına gelmektedir. Ancak diğer bir yandan avukata vekalet vermenin kendi içinde pek çok avantajı da bulunmaktadır. Bu hususlara yakından bakacak olursak herhangi bir özel hukuk alanında yaşanan mağduriyetin giderilmesi ve uyuşmazlığın sonlandırılması için avukat tutmanın avantajları şu şekilde belirlenebilmektedir:

  • Avukatın hukuk alanındaki engin bilgilerden yararlanarak sorunun giderilmesinde yaratıcı çözümlerden faydalanılabilir,
  • Avukatın hukuki usul ve esasları bilmesi sayesinde dava süreci hızlı bir şekilde soruşturma ve kovuşturma olarak beklenenden daha erken sonuçlanabilir,
  • Her ne kadar hakkaniyet ilkesi esas olsa da avukat desteği olmadan yaşanabilecek hak kayıplarının önceden görülmesi ve buna göre önlem alınması mümkün olabilir,
  • Avukatın güncel Yargıtay kararları ve içtihatları gibi yüksek mahkemelerin bağlayıcı kararları hakkında bilgi sahibi olması sebebiyle emsal kararlardan yaratıcı sonuçlar çıkarılabilir.

Görüldüğü üzere pek çok avantajı bulunan uzman avukata vekalet verme, esasında davanın istenilen şekilde sürüp sonuçlanmasında büyük rol oynamaktadır.

İstanbul Profesyonel Avukatlık Bürosu

İstanbul merkezli olarak kurulan ve faaliyetlerine başladığı günden bu yana genç ve dinamik avukat kadrosuyla hukuk alanında birbirinden önemli işlere imza atan büromuz, Kadıköy avukat arayışında bulunanlara da profesyonel hizmet vermektedir. Hukuk büromuzun güncel faaliyetleri hakkında detaylı bilgileri https://ferhatkule.av.tr/ bağlantı adresine sahip internet sitemiz üzerinden kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button