Single Blog Title

This is a single blog caption
istanbul Telif Avukatı 2019

istanbul Telif Avukatı

Telif Avukatı

Telif hakları avukatı yaratıcı ve özgün fikirlerin korunması adına müvekkillerine hizmet veriyor. Özgün bir fikre sahip olan kişilerin bu fikirlerinin başkaları tarafından izinsiz kullanılmaması adına kanuni düzenlemeler mevcuttur. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda yapılan düzenlemelere göre bir kişinin eseri, fikri ya da ürünü yaratıcısının izni olmaksızın kullanılamaz. Aksi halde hak ihlali yaşanır. Bu tarz özgün fikirlerin ya da sanat eserlerinin korunabilmesi adına da telif hakkı avukatlarına başvurular. Bu konuda yetkili olan avukatlar hakkın korunabilmesi adına müvekkillerini savunurlar.

Telif Hakları Avukatı Hangi Hukuki İşleri Yürütüyor?

Telif hakları avukatı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ilişkin tüm düzenlemeleri bilmelidir. Bu avukatların hukuku sorumluluklarından bir tanesi telif haklarıyla ilgili her türlü ilişkiden kaynaklanan durumlar için sözleşmenin hazırlanmasıdır. Ayrıca tüm bu işlemlerin yürütülmesinden de avukat sorumludur. Bunun yanı sıra telif avukatlarının hukuki işlerinden bazıları şu şekildedir:

  • Telif haklarının ihlali yaşanması halinde hak ihlali yapan kişi hakkında ceza davası açılmasını sağlamak ve dava sürecini yürütmek,
  • Tecavüzün meni işlemlerinin gerçekleştirilmesi,
  • Eser tespiti davalarını yürütmek,
  • Telif hakkı ihlali teşkil eden malların toplanması ve imha edilerek çözüme kavuşturulması,
  • Kopya yoluyla çoğaltılan malların imhası ve çoğaltmak için kullanılan araçların devri.

Telif Hakları Avukatı İçin Başvurulacak Adres

Telif avukatı bir fikir ya da ürünün korunabilmesi için oldukça önemli bir görev üstlenmektedir. Herhangi bir hak kaybı yaşanmaması için de telif avukatının dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekir. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ilişkin bir hukuki sürecin içerisine girecek olan kişilerin de başvurabilecekleri kişi Ferhat Kule’dir. Bu konuda uzmanlaşması ve daha önceki başarılarından dolayı telif hakkı avukatı İstanbul’da önemli bir konuma sahiptir.  Bundan dolayı da telifle ilgili yasal süreçte pek çok kişi Kule’ye başvurmaktadır. Avukatla ilgili daha detaylı bilgi edinmek istiyorum diyen kişiler ise https://ferhatkule.av.tr/ internet sitesini inceleyebilirler. Ayrıca bu internet sitesinde avukatın iletişim bilgileri de mevcuttur. Bu iletişim bilgileri ile avukata ulaşan kişiler de dava sürecine dair tüm detayları öğrenebilir.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button