Single Blog Title

This is a single blog caption
istanbul Tahkim Avukatı 2019

istanbul Tahkim Avukatı

Tahkim Avukatı

Tahkim avukatı görevi arasında gösterilebilecek en temel konu tahkim davalarını açmak ve bu davaların takibini yapmaktır. Mahkeme sayılarının azlığı ya da mahkemelerin yoğun olması gibi nedenler alternatif çözüm yolları bulmaya yöneltmiş ve bunun için de Tahkim’ler devreye sokulmuştur. Tahkim, tarafların aralarında uyuşmazlığı hakemlerce kendi aralarında çözmeleridir. Tahkim avukatı ne demek sorusunun cevabı ise bu tür anlaşmazlıklarda vekillerini temsil eden kişidir. Tahkim avukatlarının verdikleri hizmetlerden bazıları ise şu şekildedir:

  • Tahkim sözleşmesini hazırlanması,
  • Yargılama öncesinde dosyaların teftiş edilmesi ve davaya alternatif başka çözüm yolarının bulunmasının sağlanması,
  • Ulusal ve uluslararası tahkim davalarının takibi.

Tahkime Başvurma Şartları Nelerdir?

Tahkime başvurmak isteyen kişilerin sağlaması gereken şatlardan bir tanesi anlaşmazlığın söz konusu olduğu dosyanın tahkime elverişli olmasıdır. Şayet bir dosya anlaşmaya varmaya elverişli değilse tahkime de başvurulabilmesi mümkün değildir. Bunun yanı sıra tahkim sözleşmesi de oldukça önemlidir. Tahkime başvurularının yapılabilmesi için tarafların aralarında tahkim sözleşmesi imzalaması gereklidir.

Tahkimin Avantajları Nelerdir?

Tahkimin en önemli avantajlarından bir tanesi dava süreci ile uğraşmadan anlaşmaya varılabilmesinin önünü açmasıdır. Ayrıca bunun için mahkemede sıra gelmesini beklemek de gerekli değildir. Bunların dışında tahkim davasının sağladığı avantajlardan bazıları şöyledir:

  • Tahkimin maliyetinin daha ucuz olması,
  • Tahkimin çok daha kısa sürede sonuçlanması,
  • Tahkim sürecinin gizli olması,
  • Tahkimin icra edilebilecek nitelikte kararlara sahip olması.

Tahkim Avukatının Uluslararası Nitelikte Olmasının Önemi

Tahkim ulusal ölçekte olduğu gibi uluslararası boyutlarda da olabilir. Ülkemizde pek çok kişi Uluslararası Tahkim Kurulu’na çeşitli nedenlerden dolayı başvuruyor. Bundan dolayı da tahkim avukatının uluslararası hukuka da hakim olması gerekiyor. Şayet uyuşmazlık yaşayan taraflardan bir tanesi yabancı ise bu durum da 4686 sayılı Milletlerarası Tahkim Kanunu uygulanacaktır. Bu konuya hakim bir avukat arayanlar ise Ferhat Kule’ye başvurmalıdır. Hem ulusal hem de uluslararası tahkim konusuna hakim olan Kule anlaşmazlık yaşayan müvekkillerini temsil etmektedir. https://ferhatkule.av.tr internet sitesinde yer alan e mail ve telefon numarası ile tahkim avukatı Kule ile iletişime geçebilmek mümkündür. Böylece tüm tahkim sürecine ilişkin bilgi edinilebilir.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button