Single Blog Title

This is a single blog caption
Avukatlık Hizmetleri

İstanbul Avukatlık Hizmetleri

İstanbul Avukat Listesi

İstanbul bölgesinde görev yapan avukat listesi, vatandaşların yaşadıkları hukuki sorunlarda ve konu oldukları davalarda destek alabilecekleri avukatların bulunduğu bir hizmettir. Konu oldukları davalarda profesyonel avukatlık hizmeti almak isteyen vatandaşlar, avukat sorgulama ve İstanbul avukat listesi uygulamalarından yararlanarak diledikleri avukatlara ait genel bilgilere ulaşabilirler. Bu konuda İstanbul şehrinde görev yapan avukatlara ulaşmak için İstanbul Barosu’nun resmi internet sitesinden yararlanılabilir. Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de Türkiye Barolar Birliği çatısı altında T.C Adalet Bakanlığı’na bağlı olarak avukatlık hizmetinde bulunan barolar, resmi internet sitelerinden veri tabanına kayıtlı olan avukatlara ilişkin bilgileri yayınlamak durumundadır.

Dolayısıyla ülkemizde avukatlık faaliyetlerini aktif olarak sürdüren herhangi bir avukata ait genel bilgilere ulaşılmak isteniyorsa, söz konusu avukatın bağlı bulunduğu il barosunun resmi internet sitesi ziyaret edilmelidir. Bu siteler üzerinde avukatlara ait genel bilgiler olarak kabul edilen;

 • Avukatın cep telefon numarası (çoğunlukla internet sitesin yer almaz)
 • Avukatın bağlı bulunduğu büronun telefon numarası
 • Avukatın ofisinin telefon numarası
 • Avukatın şahsi elektronik posta adresi
 • Avukatın bağlı bulunduğu büronun elektronik posta adresi
 • Avukatın fotoğrafı

gibi bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler avukatlara ulaşmak için oldukça kullanışlı olmaktadır. Nitekim eskiden kendisiyle ilgili bir dava hakkında avukatlık desteği almak isteyen vatandaşlar, bu konuyla ilgilenecek deneyimli bir avukat bulmakta epey zorlanmaktaydı. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte yaygınlaşan internet kullanımı, günümüzde avukat arama işlemlerini oturduğumuz yerden yapabilecek kadar kolaylaşmasını sağlamıştır.

Avukatlık Hizmetleri

İstanbul Avukatlık Hizmetleri

İstanbul Avukatlık Hizmetleri

Vatandaşların yaşadıkları hukuki problemlerde, profesyonel destek almaları önemli bir konudur. Nitekim birçok davada, yapılan iddialar veya savunmaların hukuki usullere ve esaslara uygun olmaması sebebiyle hak kayıpları yaşanmakta ve insanlar haklı durumdayken mağdur duruma düşebilmekteler. Bu durum sadece ülkemize özgü olmayıp dünya üzerindeki tüm hukuk sistemlerinde karşılaşılabilecek bir sorundur. Çoğunlukla örneğin ceza davalarında gerekli infazlar hakkaniyetli olarak verilmemekte veya suçsuz insanlar da hukuki zeminde kendilerini iyi savunamamaktan suçlu duruma düşmektedir.

Söz konusu durumlara yakalanmamak için vatandaşlarımızın hukuki destek almaları, bu hukuki desteği de deneyimli avukatlar aracılığı ile temin etmeleri gerekli bir husustur. Bu sebeple İstanbul Barosu’na bağlı olarak hizmet veren avukatlarımızın sunduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Hukuk büromuzda bulunan avukatlarımız;

 • Ceza Hukuku
 • Boşanma ve Aile Hukuku
 • İş Hukuku
 • İcra ve İflas Hukuku
 • Fikri Mülkiyet Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku
 • Şirket ve Ticaret Hukuku
 • Bilişim Hukuku

gibi alanlarda uzman olarak hukuki danışmanlık hizmetleri vermektedir. Bunun yanında müvekkillerimizin haklarını ilgili davanın soruşturma aşamasından, davanın kesinleşip dosyanın kapanmasına kadar en iyi şekilde savunmak için özenle çalışmalarını sürdürmektedir.

Avukatlık Büromuzun İletişim Bilgileri

İstanbul avukat listesi hizmeti ile de ulaşabileceğiniz avukatlarımızla aynı zamanda hukuk büromuz aracılığıyla da iletişim kurabilirsiniz. Av. Ferhat Kule Hukuk Bürosu iletişim bilgileri internet sitemizde yer almaktadır.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button