Single Blog Title

This is a single blog caption

İnternetten İçerik Kaldırma

Bazen internet üzerinde sizin adınıza ya da şirketiniz ve sevdikleriniz adına istemediğiniz içerikler görebilirsiniz ve bu içeriklerin İnternet ortamından kaldırılmasını tercih edebilirsiniz. İnternet ortamından içerik kaldırma aslında düşündüğünüz kadar zor değildir, önemli olan bunu gerçekleştirebileceğiniz çeşitli yolların hepsini denediğinizden emin olmaktır. Genelde kişilerin onur, şeref ve haysiyetini zedeleyen, kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyan, özel bilgileri ve görüntüleri ifşa eden, hakaret niteliği taşıyan, şirketlerin ekonomik itibarını zedeleyen, şirket sırlarını ifşa eden, müstehcenlik, çocukların cinsel istismarı ve suç niteliğini haiz içerikler internetten kaldırılmak istenmektedir. Sizin adınıza da İnternet üzerined yaptığınız aramalarda yayından kaldırmak istediğiniz bir içerik bulunuyorsa belirteceğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz ya da bu süreçte bizlerden destek alabilirsiniz.

Web-sitesine sahip olan kişiyle iletişime geçmek bu konuda faydalı olacak ilk adım olabilir.

Unutulma hakkı kapsamında içeriklerin kaldırılmasını talep edebilirsiniz ve bizden bu hakla ilgili geniş kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Google üzerinden içerik kaldırma yönergelerini uygulayabilirsiniz.

Gerektiği noktada idari başvuruları gerçekleştirerek konuyu hukuki boyuta taşıyıp kolaylıkla çözüme kavuşturabilirsiniz ve bizler uzman kadromuzla bu konuda sizin daima yanınızdayız.

Yargı yoluyla kaldırmak adına Sulh Ceza hakimliklerine başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button