Single Blog Title

This is a single blog caption
Uzman Boşanma Avukatı Desteği

Uzman Boşanma Avukatı Desteği

Boşanma Avukatı

Alanında uzman boşanma avukatı, Aile Hukuku kapsamında uyuşmazlık yaşayan evli çiftlerin, boşanma davası taleplerinde ihtiyaç duydukları hukuki desteği sağlamak için hizmetlerinden faydalandığı avukatlara verilen isimdir. Boşanma avukatı özellikle çekişmeli boşanma davalarında destek alınması talep edilen hukuki uzmanlardır. Medeni Hukukun bir alt dalı olarak nitelendirilen Aile Hukukunun konu edindiği uyuşmazlıkların giderilmesinde olası hak kayıplarının önüne geçilmesi için hizmet veren avukatlara boşanma avukatı denmektedir. Bununla birlikte boşanma avukatlarının temel görevleri sadece evlilik birliğinin sonlandırılmasında destek vermek değil, aynı zamanda müşterek çocuğun velayeti, yoksulluk ve iştirak nafakaları talepler, evlilik süresi içinde edinilmiş malların paylaşımı gibi dava taraflarının hayatlarını yakından ilgilendiren konularda da destek sağlamaktır.

Boşanma davası sürecinin, dava tarafları açısından oldukça zahmetli ve zorlayıcı bir süreç olması sebebiyle bu alanda profesyonel anlamda hukuki destek almak boşanma talebiyle Aile Mahkemesi’ne başvuruda bulunan çiftlere oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Boşanma Avukatı Ücretleri

İstatistiklere göre her yıl yaklaşık olarak 150 bin çift boşanma avukatına başvuruda bulunmaktadır. Dolayısıyla boşanma davaları görülme sıklığı açısından oldukça yaygın davalar arasında yer almaktadır. Bu sebeple boşanma davasında avukat desteği almak isteyen dava tarafları, genellikle internet platformu üzerinden boşanma avukatı ücretleri hakkında detaylı bilgilere ulaşmak istemektedir.

Boşanma avukatının vermiş olduğu hukuki destek karşılığı müvekkilinden talep ettiği ücret, tarafların özgür iradesi kapsamında belirlenmektedir. Dolayısıyla boşanma davasının niteliği, davaya harcanacak olan zaman ve emek, davanın görüleceği şehir, davanın kapsamı gibi unsurlar vekalet verilecek avukatın ücretini belirleyen temel faktörler olarak öne çıkmaktadır. Zira bu noktada şehir de önemlidir. Örneğin; İstanbul, boşanma davalarının daha karmaşık bir şekilde görüldüğü bir kent olması sebebiyle bu ilde vekalet verilen bir boşanma avukatı diğer şehirlerimizden daha fazla vekalet ücreti talep edebilmektedir.

Uzman Boşanma Avukatı Desteği

İstanbul merkezli avukatlık büromuzun kadrosuna bağlı olarak görev yapan alanında uzman boşanma avukatı, uygun fiyatlar üzerinden hukuki destek sunmaya devam etmektedir. Avukatlarımızın talep ettiği ücretler hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için hukuk ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button