Single Blog Title

This is a single blog caption

Taşımacılık Sigortası Tazminatı

Taşımacılık sigortası, bir yerden başka bir yere eşyalarınızı taşırken karşılaşabileceğiniz problemleri kapsayan sigorta türüdür. Şehir içi ve şehirler arası taşımacılık işlemlerinde gerçekleştirilebilir. Taşımacılık sırasında, taşıma işlemini gerçekleştiren araç ve yola bağlı olarak çeşitli durumlarla karşılaşılabilir.

Taşımacılık sigortası tazminatı, taşıma sırasında meydana gelen problemler sonucunda maddi zararınızın karşılanmasına yardımcı olan sigorta ödemesidir. Ancak bu sigorta ödemesi yalnızca sigorta tarafından belirlenmiş durumlar içerisinde ödenecektir.

Taşımacılık Sigortası Tazminatı Hangi Durumlarda Verilir?

Taşımacılık sigortası tazminatı verilmesi için beklenen durumlar şunlardır;

  • Tam ziya: Tam ziya taşınan yükün, yük araç üzerindeyken hasar görmesi sonucunda verilir. Bu türde tüm yük zarar ile karşılaşır.
  • Dar Teminat: Yükü taşıyan aracın başına farklı birçok durum gelebilir. Özellikle yanma, devrilme ya da çarpışma gibi aracı doğrudan etkileyecek durumlarda yük zarar görür. Yükünüzün gördüğü zararı ise sigortanız karşılar.
  • Geniş Teminat: Bu teminat türünde taşınacak yük çıkış noktasından varış noktasına kadar göreceği her taşıma probleminde size tazminat ödeyecektir.

Taşımacılık Sigortası Tazminatı Hangi Durumlarda Verilmez?

Taşımacılık sigortası tazminatı sırasında sigorta şirketiniz size tazminat ödemeyeceği nedenler sunabilir.

  • Eğer eşyanız taşınma öncesinde ya da sonrasında bir zarara sahipse bu zarar ödenmez.
  • Eşyalarınız binadan indirilirken ya da çıkarılırken herhangi bir zarar ile karşılaşırsa bu zarar sigortanızca ödenmeyecektir.
  • Yükünüz sigorta sözleşmesince belirtilen durumlar dışarısında ise yükünüzün göreceği hasarlar ödenmeyecektir.

Taşımacılık Sigortası Tazminatı Danışmanlığı

Taşımacılık sigortası sizin yükünüzün uzun süreli yol boyunca herhangi bir zarara uğramamasını garanti eder. Ancak problem ile karşılaşılması durumunda tazminat almak için önceden bütün şartları ve sigortaya dahil edilen koşulları bilmek gerekir.

Taşıma sigortası için tazminatınızda sunulan danışmanlık içerisinde avukat olay yerine gelerek doğru bir analiz yapılmasını sağlar. Hasar görmüş yüklerinizin tespitine yardımcı olup dürüst bir rakam belirlenmesine yardımcı olur. Taşımacılık sigortası tarafından yönlendirilen eksper ile değerlendirmeleri gözlemler ve sigorta koşullarının olumsuz yorumlanmamasını sağlar.

Taşımacılık sigortanız ile ilgili karşılaştığınız problemde bir uzmandan yardım alarak sorunsuz tazminat almak istiyorsanız Av. Ferhat Kule ile randevu alarak görüşebilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button