Single Blog Title

This is a single blog caption

Şirketler Avukatı Nedir?

Şirketler hukuki her şirket için zaruridir desek yeridir. Ancak elbette zorunlu değildir sadece olması birçok şirketin hayatını kurtarmaktadır. Çünkü avukatsız veya bir avukata danışılmadan kurulan şirketler hukuki net bir zemine oturmazlar ve bu nedenle birçok sıkıntı yaşarlar. Bu sıkıntılar sonradan yaşanacağına önceden bu alanda danışmanlık almak veya şirkete bir veya birden fazla şirketler avukatı almak sizlerin şirketinin ömrünü uzatacaktır.

Şirketler avukatı olanlar için de pek çok seçenek vardır. Bir şirket avukatı iseniz veya bu alanda uzmanlaşmak istiyorsanız iyi bir alan olduğunu pek çok hukukçudan duyabilmeniz mümkündür.

Şirketler Avukatı

Şirketler avukatı daha kısa hali ile şirket avukatı adından da anlaşılacağı üzere şirket her ne olursa olsun bu şirketin avukatlığını yapmaktadır. Aynı zamanda hukuki prosedürlerin de tamamını yürütmektedir.

Şirketler avukatı her şirkete fayda sağlamaktadır hatta şirket kapasitesine göre olması em avukatların yükünü azaltmakta hem de olası hukuki kararlarda en doğru kararın verilmesini sağlamaktadır. Şirketler avukatı hukuki süreçlerin aykırı olmadan yürütülmesini sağlar ve şirkete açılan davaların yürütülmesi adına gerekli görevi üstlenmektedir. Her şirkette gerekse de özellikle ticari niteliğe sahip şirketler için oldukça gereklidir ve her ticari şirkette birden fazla avukat bulunduğunu görmek mümkündür.

Şirket Avukatı İş Tanımı ve İçerikleri Nedir?

Şirket kuruluş süreci, şirket içerisindeki hisseler ve devir süreçleri, şirketlerin tüm faaliyetlerin hukuki zeminde olup olmaması, şirketlerin birleşmesi veya şirket devirleri, şirkete açılan davaları, şirketin ekonomik sürecini gibi birçok şeyi şirketler avukatı yönetmektedir.

Şirketler avukatı önerisi almak isterseniz ve İstanbul avukat arayışında iseniz Avukat Ferhat Kule bunun için iyi bir tercih olacaktır. İsterseniz öncelikle danışmanlık hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Şirket Avukatı Ücretleri Ne Kadardır?

Şirketler avukatı ücretleri değişiklik göstermektedir. Bunun temel sebebi ise şirketlerin özel olmasıdır. Bu nedenle bazen hizmete göre bazense şirketin belirlediği fiyata göre net bir maaş belirlenir. Ancak baro fiyatları da bu süreçte önemlidir. Barodaki süreci takip ederek buradaki fiyatlara göre bir fiyat belirlenmektedir. Ortalama olarak bu fiyat ve üstü görülmektedir ancak altında çalışılması tavsiye edilmez ve bu da bir dava sebebi olabilmektedir. Bu yüzden şirketler de çalışanlarının ücretlerini baronun belirlediği fiyatlar doğrultusunda belirlemelidir.

Şirketler Avukat Bulundurmak Zorunda Mıdır?

Şirketlerde avukat bulundurma zorunluluğu yoktur ancak bu nedenle avukat bulundurmamak ciddi bir hata olacaktır. Avukatlar masraflı gibi gelse de aslında şirketler avukatı sizleri pek çok masraftan kurtaracaktır. Bu sayede şirket içi herhangi bir hukuki sıkıntınız olmayacak ve size açılan davalarda danışabileceğiniz bir avukat olacaktır. Bu oldukça önemli bir faktördür. Muhakkak şirket avukatınız olmasa bile bir danıştığınız avukat olmalıdır. Hatta birden fazla avukata danışarak en doğru fikri alabilirsiniz. Bu sayede şirketiniz pek çok olumsuz durumdan kurtarabilirsiniz. Pek çok şirket avukat almak istemediğini zamanlarda şirketler avukatı tercih ederek onlara danışırlar. Bu da bir tercihtir.

Şirketler Hukuki Danışmanlık Almalı Mıdır?

Şirketlerin hukuki danışmanlık alması kesinlikle tavsiye edilir. Öyle ki pek çok şirket de bu tavsiyeye uyup danışmanlık alır. Her şirket avukat bulundurmak zorunda değildir bu nedenle en uygun tercih danışmanlık almaktır. Bu sayede şirket içi bir avukata gerek kalmadan gerekli hukuki prosedürlerinizi takip edebilecek bir avukata sahip olursunuz.

Ancak bazı şirketler de direkt şirketler avukatı almayı tercih ederek kendileri için en iyisini yaptıklarını düşünürler ki bu da oldukça iyi bir tercih olmaktadır.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button