Single Blog Title

This is a single blog caption

Neden İşçi Avukatına İhtiyaç Duyulur?

Herhangi bir işte çalışıldığı sırada, burada belirli konu başlıkları ile ilgili sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar çoğu zaman karşılıklı olarak anlaşmaya varılmadığı takdirde hakim karşısında çözülür. Burada tek başınıza süreci yönetmeniz, mümkün değildir. Özellikle mağdur konumdaysanız,işçi avukatına ihtiyaç duyulur. İşçi avukatı mağduriyetimizi ispatlar ve deliller ile birlikte hakim karşısına çıkarır. Böylelikle süreç sizin tarafınıza olacak şekilde yürütülür. Aynı zamanda işçi avukatı ile birlikte işverenden uğradığınız haksızlıkları da, hukuka uygun şekilde kazanmanız mümkün

İşçi Avukatı

İş hukuku işçi, işveren ve iş ile ilgili kavramları bünyesinde bulunduran hukuk dalıdır.İş hukuku, beraberinde iş kanunu da gerektirir. İş, işçi ve işveren ile ilgili bir problem olduğu takdirde, bu durumun hukuk karşısında çözüme kavuşturulması için iş hukuku avukatına ihtiyaç duyulur.

İş Hukuku Avukatı Nedir?

İş hukuku alanında yaşanan herhangi bir uyuşmazlıkta, dava sürecinin hukuki boyutA uygun bir şekilde yürütülmesi adına ilgili olan kişi iş hukuku avukatı olarak adlandırılır. İş hukuku avukatı,          iş hukuku alanında yaşanılan bir problemin hukuki süreçte çözüme kavuşturulması gerektiği takdirde, gerekli yükümlülükleri müvekkiline belirtir. İş hukuku avukatı olmadığı takdirde, süreç istenilen şekilde gerçekleşmez. Yani burada haklıyken haksız duruma düşme yaşanılabilir. Söz konusu iş alanı ile ilgili uyuşmazlıklarda işçi tarafında olan kişilere,işçi avukatı denilir.İstanbul avukat, hakim karşısında doğru ifadeler kullanarak, sizin yanınızda yer edinir. İşveren ile birlikte bir problem yaşadığınızda, bu problem sonucunda maddi ve manevi kayıpları tekrardan kazanmak adına, Av. Ferhat Kule ile iletişime geçebilirsiniz.

İşçi Avukatı Ne İş Yapar?

İş hukuku avukatı, yasalara uygun bir şekilde hizmet sağlar.İş avukatı, iş hukuku yasaları çerçevesi içerisinde, işçi ya da işverenin arasında oluşan problemi hukuki sürece göre yürütür.Burada işçinin yanında yer edinir ve herhangi bir hak kaybı bulunuyorsa önleyip, tekrardan kazanılması adına yardımcı olur.İş hukuku avukatı;

 • Hizmet sözleşmelerinin hazırlanması
 • Şirket iç yönetmeliklerin disiplinli bir şekilde bulunması
 • İşçi ve işyeri arasındaki güvenilirlik konusundaki bilgilendirmelerin yapılması
 • İşe iade davasının açılması
 • İşe iade davasının takibi
 • İş davası avukatlığında uyuşmazlık bulunuyorsa bunun, ispatlar ile birlikte yürütülmesi gibi birçok işle ilgilenir.

İşçilere Ve İşverenlere, İş Hukuku Avukatı Hangi Hizmetleri Sunar?

İş hukuku alanında hizmet gösteren avukatlar,işçi avukatı ya da şirket avukatı olarak ayrıştırılır.İşçi avukatları, çalışılan yerde yaşanılan maddi ve manevi kayıpları önlemek adına bulunur.

 • Herhangi bir yerde maaşınızı alamamışsanız,
 • Güvenlik tedbirleriniz bulunmuyorsa
 • Ya da işçi işveren ile büyük problemler oluşmuşsa, bunun gibi bir takım sorunları hukuki boyutta çözüme kavuşturmak istediğiniz takdirde,işçi avukatı size rehberlik görevi sunar.

Av.Ferhat Kule, alanındaki tecrübesi ve başarısıyla bu konuda müvekkilinin yani işçinin hukuki kazanımları da sağlar.

İşçi Avukatı Hangi Davalara Bakar?

İşçi avukatı, iş mahkemelerinde yürütülen belirli davaları bakar.Bunlar arasında sıklıkla karşılaşılan davalar;

 • Fazla mesai davası
 • İş kazası davası
 • Kıdem tazminat davası
 • İhbar tazminat davası
 • Ve son olarak haksız bir şekilde işten çıkarılma davaları ile ilgilenir.

Bu davalarda işçinin yanında yer edindiği gibi süreci boyunca da yol göstericiliği sağlar. Avukat ile iletişime geçtiğinizde, sürecin nasıl yürütüldüğü karşı tarafın sizden beklentileri, karşı taraftan alabileceğiniz tazminatlar ve bunun gibi birçok hukuki boyutta uygun yükümlülükleri, edinebilirsiniz. Yalnızca karşı taraftan kazanımlar değil, hukukunda tarafınıza sağladığı kazanımları almanız, alanında başarılı avukat ile birlikte sağlanır.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button