Single Blog Title

This is a single blog caption

Miras Avukatı Ve Miras Davasının Süreci

Tecrübeli İstanbul avukat rehberliğinde, miras davaları süreç olarak değişkenlik gösterir. Burada yaşanılan davalar, ispatlara ve delillere dayanır. Avukat doğru delilleri hakimin karşısına sunduğu zaman, onay alması gerekir. Bu onay süreci hakimin tam anlamıyla netleştirilmesi ile gerçekleşir. Bu sebeple oldukça tecrübeli bir avukat ile çalışmalısınız. Aksi takdirde sürecin uzaması, sizin zararınızı olabilir.Miras avukatı, miras davası süresince oldukça önemli bir rol oynar. Genel olarak davalar bir ya da iki yıla kadar sürer. Ancak dava suresinin hızlı bir şekilde işlendiği takdirde, bir yıla indirildiği görülür.

Miras Avukatı

Miras Hukuku içerisinde görülen davalarda hizmet gösteren kişi, Miras avukatı olarak adlandırılır. Miras avukatı, miras konu başlığı bünyesinde bulunan her türlü konuya, hukuki sürece uygun çözüm sağlar.

Miras Avukatı Nedir?

Genel olarak geride bırakılan bir mirasla ilgili, aileler arasında problemler oluşur. Bu problemler hukuki boyutta çözüme kavuşturulması gerektiği takdirde, Miras avukatı ile iletişime geçilir.Miras avukatı, miras hukuku alanına giren ve bu alanla ilgili işletilen her türlü hukuki sürecin çözümünde rol oynar. Miras avukatı olabilmek için kişinin miras hukukuna dair her türlü davayla ilgilenmesi ve bu konu ile ilgili de kendini geliştirmesi gerekir.Yalnızca teorik olarak değil, kişinin bulunduğu davalarla da tecrübe edilmesi önemlidir. Miras Hukukunda yalnızca miras değil, vasiyetnamede ayrı bir başlık olarak bulunur. Buradaki çalışmalar kişinin istediği doğrultuda yürütülmesi gerektiği takdirde, Av. Ferhat Kule ile iletişime geçebilirsiniz.

Miras Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Miras avukatı, miras hukuku ile ilgili birçok davaya bakmaktadır.Burada bakılan davalar;

 • Tapu iptal davası
 • Reddi miras davası
 • Ortaklığın giderilmesi davası
 • Tenkis davası
 • Ve son olarak mirastan çekilme davası bulunur.

Miras hukuku, oldukça geniş kapsamlı hukuk dalıdır. Burada bulunan dava türleri de, kişinin yaşadığı problemlere göre değişkenlik gösterir. Miras avukatı, yalnızca davalar ile ilgili değil;

 • Vasiyetnamenin düzenlenmesi
 • Davanın iptal edilmesi
 • Mirastan feragat sözleşmesinin hazırlanması gibi birçok durumda da, danışmanlık görevi yapar.

Burada alanında tecrübeli, başarılı ve oldukça deneyimli Av. Ferhat Kule ile iletişime geçtiğiniz takdirde, detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

Miras Avukatının Verdiği Hizmetler

Miras avukatları, hukuk dalının en geniş başlığı altında hizmet gösterir.Burada yalnızca belli başlı durumlar değil, miras alanına giren her türlü detayla da ilgilenir.Müvekkilinin maddi ve manevi kayıplarını tekrardan kazanması adına, dosyalı bir şekilde çalışılır.Aynı zamanda miras sürecinde, mirasçı sıfatından çıkmak isteyenler adına da ayrı bir hizmet sağlanır. Miras hukukunu ilgilendiren belirli davalar bulunur.

 • Bu davaların takibi,
 • Dava sürecindeki gerekli evrakların hazırlanması
 • Dilekçelerin mahkemeye uyumlu bir şekilde yazılması
 • Ve müvekkilin vasiyetname düzenlemesi gibi birçok işlem, miras avukatının danışmanlığı ile birlikte yapılır.

Neden Miras Avukatına İhtiyaç Duyulur?

Miras avukatı,genellikle aileler arasında yaşanan sorunları hukuki boyuta uygun şekilde çözüme kavuşturmak adına bulunur. Miras avukatı olmadığı takdirde, sürecin nasıl yürütülmesi gerektiği, maddi kayıpların nasıl kazanılacağı, dosyanın nasıl hazırlanması gerektiğine dair birçok soruya cevap bulunamaz. Bu sebeple alanında tecrübeli, donanımlı ve oldukça deneyimli bir avukat ile çalışılması gerekir.Miras konu başlığı oldukça detaylıdır.Belirli bir konu işlenirken, diğer bir konuya kayılabilir. Bu sebeple tecrübesiyle adından söz ettirmiş bir avukat, sizin yanınızda rehberlik görevi de sağlar. Miras avukatı yalnızca avukat sıfatı ile değil, aynı zamanda yol gösterici olarak da bulunur. Bu sebeple sürecin daha kısa bir süre zamanda tamamlanması önemlidir.

 

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button