Single Blog Title

This is a single blog caption
Anlaşmalı Boşanma Avukatı

İstanbul Anlaşmalı Boşanma Avukatı

İstanbul’da hizmet veren anlaşmalı boşanma avukatı ile boşanma davalarınızda hukuki ihtilaflara düşmeden boşanma davanız hızlı bir şekilde görülür. Boşanma davasında da hak kayıpları yaşamadan tamamen hukuki zeminde gerçekleştirilen anlaşmalı boşanma davalarında avukatlık hizmeti alarak süreci oldukça hızlı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Avukatlık büromuzda İstanbul anlaşmalı boşanma avukatı dışında, alanında uzman birçok avukat hizmetinden yararlanabilirsiniz. Büromuzun hukuki alanda verdiği hizmetler arasında boşanma ve aile hukuku davaları da başta olmak üzere;

 • Ceza Hukuku
 • Şirketler ve Ticaret Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku
 • Fikri Mülkiyet Hukuku
 • İş Hukuku
 • Yabancılar Hukuku
 • İcra ve İflas Hukuku

gibi alanlarda profesyonel hizmet vermeye devam etmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Protokolü Nasıl Hazırlanmalıdır?

Anlaşmalı boşanma davalarında bilindiği üzere tarafların anlaşmalı olarak evliliğin sonlandırdığını belgeleyen anlaşmalı boşanma protokolü imzalanmaktadır. Söz konusu protokol yasal bir zemine oturtulmamış ise hızlı ve zahmetsiz olarak sonuçlanması gereken bu süreç uzun sürebilir ve tarafların canını sıkacak durumlar meydana getirebilir. Bu sebeple anlaşmalı boşanma protokolünün hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır.

Anlaşmalı boşanmayla ilgili yasaların hükümleri gereğince, Aile Mahkemesi tarafından anlaşmalı boşanmaya hükmedilebilmesi için tarafların boşanma sözleşmesini uygun şartlara göre hazırlamış olmaları gerekmektedir. Bunun için de anlaşmalı olarak evliliklerini sonlandırmak isteyen taraflar;

 • Boşanmanın mali sonuçları
 • Boşanmadan sonra çocukların durumu
 • Nafaka
 • Edinilmiş mallar ve kişisel malların durumu
 • Yargılama giderleri ve vekalet ücretleri
 • Maddi veya manevi tazminat

gibi şartları söz konusu boşanma sözleşmesinde açık ve net bir biçimde belirtmeleri gerekir. Aksi halde Aile Mahkemesi kendilerine sunulan bu belgeyi hukuksuz bularak anlaşmalı boşanma davasını talep edilen şekilde sonuçlandırmayacaktır.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı

İstanbul Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı Boşanma Protokolünün Hazırlanmasında Boşanma Avukatının Önemi

Biraz önce bahsettiğimiz gibi anlaşmalı boşanma davalarının Aile Mahkemeleri tarafından görülmesi ve dava hakkında talep edilen şekilde sonuç kararı çıkması için tarafların anlaşmalı boşanma protokolünü hukuksal zeminde hazırlamaları gerekmektedir. Bunun için de anlaşmalı boşanarak kısa sürede boşanma sürecinin sonuna gelmek isteyen tarafların alanında uzman bir avukattan danışmanlık hizmeti almasında büyük fayda vardır. Uzman avukatın boşanma protokolünü hukuksal zemine oturtması ve müvekkilinin vekaletini almasının ardından anlaşmalı boşanma davaları hızlı bir şekilde sonuçlanabilmektedir.

Boşanma davalarının sorunsuz bir şekilde sonuçlandırılmasında anlaşmalı boşanma sözleşmesinin rolü büyüktür. Bu sözleşmenin yasaların öngördüğü şekilde hazırlanması durumunda boşanma süreci çok hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Hatta bu tür durumlarda taraflar vekalet vererek adliyeye bile gitmelerine gerek kalmamaktadır.

Profesyonel Avukatlık Hizmetleri

Avukatlık büromuzda, Aile Hukuku alanında uzmanlaşmış olan avukatlarımız, yurt içinde ve yurt dışında en saygın eğitim kurumlarında avukatlık eğitimini başarıyla tamamlamalarının ardından uzun yıllar hizmet vererek boşanma davaları konusunda kazandıkları tecrübeleri müvekkilleriyle paylaşmaya devam etmekteler. İstanbul anlaşmalı boşanma avukatı hizmetinden yararlanmak için Av. Ferhat Kule ve deneyimli ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button