Single Blog Title

This is a single blog caption
İstanbul Asliye Ceza Avukatıı

Asliye Ceza Avukatı İstanbul

İstanbul’da asliye ceza avukatı arayan vatandaşlar ihtiyaç duydukları profesyonel avukatlık hizmetini hukuk büromuzdan karşılayabilirler. Kurulduğu günden bu yana birçok alanda hukuki destek sunan büromuz, alanlarında uzman avukat kadrosuyla sizlere en kaliteli hizmeti sunmak için çalışmalarına devam etmekteler. Hukuk büromuzda görev yapan avukatlarımız, ülkemizde bulunan ve yurt dışındaki en başarılı eğitim kurumlarından mezun olmuşlardır. Hukuk eğitimlerini tamamlamalarının ardından görev aldıkları davalarda etkin bir şekilde müvekkillerinin haklarını savunan ve dava sürecinde ilk günden son güne kadar sorumluluk bilinciyle hareket eden avukatlarımız, sizlere de hizmet sunmak için görevlerinin başında bulunmaktalar. Asliye ceza avukatı İstanbul merkezli avukatlık büromuzdan tahsis edebileceğiniz hizmetlilerimiz arasında yer almaktadır.

İnsanlar bir arada yaşamaya başladıkları günden bu yana birbirleriyle etkileşim içinde olmaktadır. İnsanlar arasındaki bu iletişim ve etkileşim olguları zamanla kişiler arasında birtakım sorunların meydana gelmesine olanak tanımıştır. Bu sayede toplumu oluşturan bireyler, birbirleri ile kimi zaman çatışmış kimi zaman da ortaklaşa iş yapmak için bir araya gelmiştir. Bu durumların akabinde toplumun düzenini sağlayan ve sosyal yaşamın daha adaletli olmasına olanak tanıyan hukuk sistemi kurulmuştur.

Söz konusu toplumda insanlar arasında meydana gelen suç kavramı, Ceza Hukuku’nun temelini oluşturan bir kavramdır. Ceza Hukuku sayesinde toplum içinde adalet sağlanmış ve suçluların cezalarını çekmeleri için gerekli toplumsal yapı hayata geçirilmiştir.

İstanbul Asliye Ceza Avukatıı

                                    Asliye Ceza Avukatı İstanbul

Asliye Ceza Avukatı Ne İş Yapar?

Asliye ceza avukatının görevleri, söz konusu Ceza Hukuku’nun adaletli bir şekilde gerçekleşmesinde önemli paya sahip unsurlar arasında yer almaktadır. Ceza avukatı, suç unsurunun ortaya çıktığı ceza davalarında müşteki, mağdur veya sanık durumunda olan kişilerin adaletli bir şekilde yargılanmaları için süreci hukuki boyutta olmasını kontrol eden ve dava sonuçlarına etki edecek gelişme ile delillerin araştırılmasında etkin bir rol üstlenen kişidir.

Ceza avukatının görevi, suç unsuru teşkil edilen davranışın ortaya çıkmasından itibaren başlar. Kimi zaman da bu davranışa yol açabilecek delillerin araştırılması görevini de üstlenen asliye ceza avukatı, dava sonucunda, davaya konu olan kişiler için hayati önem taşıyan kararların adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde tecelli etmesi için üzerine düşen görevi yerine getirmekle yükümlüdür. Bu noktada müvekkilinin hak kayıpları yaşamaması için büyük bir titizlikle ve yüksek disiplinle çalışmalarını sürdürür. Gerek iddianame için önem taşıyan delillerin toplanmasında gerekse de haksız bir iddianamenin savuşturulmasında aktif rol oynayarak müvekkillerini hukuki anlamda desteklemek için büyük bir özen göstermesi gerekmektedir.

Profesyonel Avukatlık Hizmetleri Almak İçin

Avukatlık hizmetlerinde deneyim ve meslek ahlakı büyük fark yaratmaktadır. Bu sebeple alanında tecrübeli asliye ceza avukatı İstanbul merkezli hukuk büromuzda sizlere en iyi hizmet sunabilmek için çalışmalarına devam etmektedir. Av. Ferhat Kule Hukuk Bürosu ile iletişime geçerek Ceza Hukuku davalarında ihtiyacınız olan desteği alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button