Single Blog Title

This is a single blog caption
istanbul Askeri Ceza Avukatı

Askeri Ceza Avukatı İstanbul

Askeri ceza avukatı İstanbul bölgesinde avukatlık büromuzun hizmetleri arasında yer almaktadır. Askeri davalarda ihtiyacınız olan hukuki desteği alabileceğiniz avukatlık ofisimizde, alanında tecrübeli avukatlarımız sizler için en iyi sonuçlara ulaşmak adına çözüm üretmek için hazır beklemektedir. Büromuzda görev alan tüm avukatlarımızın her biri, ülkemizin ve yurt dışında bulunan en başarılı eğitim kurumlarında hukuki eğitimlerini tamamlamışlardır. Bunun akabinde kendi alanlarında birçok davada aktif olarak görev alarak ve dava dosyaları inceleyerek tecrübe kazanmışlardır. Askeri ceza avukatı İstanbul merkezli hizmet sunan avukatlık büromuzdan tahsis edebileceğiniz deneyimli avukatlarımız arasında yer almaktadır.

Hukuk Büromuzda hizmet sunan avukatlarımız, birçok hukuki alanda edindikleri tecrübeleri, görev aldıkları davalarda kullanarak müvekkilleri için en başarılı sonuçları üretmeye devam etmekteler. Müvekkilleri ile etkili iletişim kurarak onların talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hareket planı oluşturan avukatlarımız, müvekkilleri için en iyi sonuçları üretecek tavsiye ve tekliflerde bulunmaktadırlar. Böylece odaklandıkları çözümlere en kısa sürede ulaşmayı başaran avukatlık büromuza bağlı avukatlarımız;

 • Ceza Hukuku
 • Boşanma ve Aile Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku
 • İş Hukuku
 • Borç ve İflas Hukuku
 • Fikri Mülkiyet Hukuku
 • Şirketler ve Ticaret Hukuku

alanlarında hizmet vermeye ve müvekkillerine en başarılı çözümleri sunmaya devam etmekteler.

istanbul Askeri Ceza Avukatı

      Askeri Ceza Avukatı İstanbul

Askeri Ceza Kanunu Kapsamında Görülen Davalar

Ülkemizde birçok farklı alanda görülen hukuki davalardan biri de askeri alanda görülen davalardır. Askeri Ceza Kanunu ile açıkça belirtilen kuralların ihlali durumunda ortaya çıkan askeri ceza davalarında alanında uzman askeri ceza avukatları görev yapmaktadır. Bu tür davaların sonuçları da ceza davası olması gerekçesiyle kişiler için hayati sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple askeri davalarda alanında uzman askeri ceza avukatı ile hukuki destek almak büyük önem teşkil etmektedir.

Askeri Ceza Kanunu kapsamında ortaya çıkan suçlara ilişkin birtakım ceza davaları görülmektedir. Bunlar askeri kanunların dinamikleri ihlal edildiği durumlarda görülen davalardır. Söz konusu Askeri Ceza Kanunu kapsamında görülen davalar şu davalardan oluşmaktadır:

 • Firar davaları
 • İzin tecavüzü davaları
 • Emre İtaatsizlik davaları
 • Ast ve üste müessir fiil davaları
 • İsyan davaları
 • Hizmete mahsus eşyayı tahrip ve terk etme davaları
 • Görevi ihmal ve kötüye kullanma davaları
 • Taksirle adam öldürme davaları
 • İç hizmet kanunu kapsamındaki davalar
 • Silah kullanma yetkisi kapsamındaki suçlara ait davalar

Deneyimli Askeri Ceza Avukatlık Hizmeti

Avukatlık büromuzda alanında birbirinden uzman avukatlarımız hizmet vermektedir. Müvekkillerimizi odak noktasına alan avukatlarımız, görülen ceza davalarında onların haklarını en iyi şekilde savunmak için çalışmalarına büyük bir titizlikle yaklaşmaktalar. Dava sürecinin soruşturma aşamasından kararın kesinleşip davanın kapanma aşamasına kadar aynı disiplin içinde müvekkilleri için çözümler üretmeye çalışan avukatlarımız askeri ceza avukatı İstanbul arayışınızda da hukuki hizmet sunmaktadır. Av. Ferhat Kule Hukuk Bürosu ile iletişime geçerek profesyonel avukatlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

3 Responses

 1. Hasan TOSUN

  20.02.2020 tarihinde Suriye de Neirab bölgesinde Suriye rejim ordusuna ait savaş uçakları tarafından yapılan saldırı sonucu bacağımdan yaralandım ve iki arkadaşımız şehit oldu. Bacağım da içinde şarapnel parçaları var ve içteki yaralanma yüzünden tendonlar ve kaslarım birbirine yapışık durumda bazı şeyleri tam olarak yapamıyorum. Bunca zaman içinde hala bir şekilde iletişim kuran yok devlet hastanesinden heyet raporu alıyorum sadece psikiyatri travma sonrası stres bozukluğu teşhisi koydu. Buna bağlı olarak hipertansiyon çıktı. Fibula kemiği C şeklinde kaynamış. Büyük bir ihtimalle maluliyet alıcam. Fakat malumunuz Çanakkale savaşından sonra ilk defa ordumuz başka bir devlete ait uçaklar tarafından vuruldu. Şu an bana maaş artı 4bin küsür liralık yaralanma tazminatı adı altında tazminat yatırılıyor bunun haricinde özlük haklarının bana ne getirdiği hakkında hiç bir bilgim yok sordum biz gerekenleri yaptık dediler fakat bu süre zarfında hiç bir şey görmedim bana bir yardımcı olabilir misiniz acaba teşekkür ederim tank uzman çavuşum

 2. umut kesimoğlu

  2017 de jandarma uzman cavuş olarak mesleğe başladım. 2019 ekimde sözleşme bitimine müteakip sağlık kontrolüne girdim. Aort kapakçık yetmezliğinden sözleşmem yenilenmedi. Mesleğe girerken aldığım rapordada aynı rahatsızlığın oldugu ve görev yapamaz yazdığını farkettim. Yani mesleğe başladığımda ne rahatsızlığım varsa şimdide aynı rahatsızlığım olmasına rağmen beni 3 yıl calıştırıp kapıdısarı yaptılar. Büyük maddi ve manevi kayıplarım var. Ayrıca ikinci raporumu aldıktan sonra ilişiğimn kesildiği tarihe kadar da sıhhı izne ayırmayıp göreve devam ettim. Acaba mahkeme ne gibi bi karar verir. Mesleğime gerimi dönerim yoksa baska bi kurumda çalışma sansım olurmu yada tazminat ihtimalı?

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button