Single Blog Title

This is a single blog caption
Danışmanlık Hizmetleri Ücretleri Nedir?

Danışmanlık Hizmetleri Ücretleri Nedir?

Ucuz Avukat İstanbul

Avukat fiyatları İstanbul için görülecek olan davaya, dava içeriğinin yanı sıra dava sürecine ve avukatın taleplerine göre belirlenmektedir. Ucuz avukat fiyatları ve davalar için fiyatlar Borçlar Kanunu ve 1136 sayılı yasa ile düzenlenmiştir. Avukatlık Kanunu kapsamında, hukuki yardımların karşılığı belirlenmiştir. Buna göre:

  • Avukat ücretlerinin belirlenmesi için avukatın emekleri, işin niteliği ve davanın süreci önem teşkil eder.
  • Avukat dava ve icra takibini kabul etmiş ise tarife hükümleri ile belirlenmiş olan ücretlerin tamamına hak kazanmaktadır.
  • Dava değerlerinin belirlenmesi ise yasal avukatlık ücretleri de göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır.
  • Anlaşmazlık, davanın sonuçsuz kalması ya da farklı sebepler söz konusu olduğunda, farklı ücretlendirmeler söz konusu olabilir.

Danışmanlık Hizmetleri Ücretleri Nedir?

Ucuz avukat İstanbul özellikle dava içeriğine göre belirlenmekle beraber, avukatların verdiği hukuki desteklerin tamamının yasal olarak maddi bir karşılığı bulunmaktadır. Bundan dolayı da danışmanlıklar için de belirli bir ücret belirlenmiştir. Buna göre:

  • Avukat müvekkilinden vekalet ücreti almaktadır. Müvekkil ile avukat, davanın başında genel olarak vekalet verilmeden önce peşin ücreti konuşmalı ve anlaşmalıdır.
  • Avukat davayı kazansa da kaybetse de bu ücreti alacaktır.
  • Dava neticesinde eğer avukat davayı kazanmış ise, mahkeme tarafından davada haksız çıkan taraf, yargılama giderleri kapsamında vekalet ücreti ödemek durumundadır. Bu vekalet ücreti avukata ait olmaktadır. Bu ücrette müvekkilin hakkı bulunmamaktadır.

Avukat Ücreti Nasıl Belirlenir?

Avukat maaşı daha doğru tabiri ile avukat ücretleri avukat davayı kazansa da kaybetse de verilmek durumundadır. Avukatın verdiği hukuki yardımların, yasal olarak karşılığı bulunmaktadır. Eğer, kişi avukata ödemesini yapmıyor ise, avukatın icraya verme hakkı da bulunmaktadır. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli unsur; dava sonuçları için kararları hakimlerin verdiğidir. Bu aşamada avukatlara verilen ücretler; dava sürecini kontrol etmesi, işi özen ve titizlikle yürütmesi ve hukuki bilgi vererek ve doğru savunma yöntemleri ile sonucun müvekkille uygun olarak sonuçlanmasını sağlamaktır. Bundan dolayı avukatlar davayı kazansa da kaybetse de ücretini yasal olarak almaktadır.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button