Single Blog Title

This is a single blog caption
Ceza Davalarında Ücret Belirleme

Ceza Davalarında Ücret Belirleme

Ceza Avukatı Ücreti

Uzman ceza avukatı asgari ücreti, Türkiye Barolar Birliği tarafından düzenlenerek kamuoyuna duyurulmaktadır. Söz konusu ceza avukatı ücretleri kişilerin yaşamlarında oldukça büyük etkiye neden olan ceza davaları taraflarınca sıklıkla internet üzerinden araştırılan konular arasında yer almaktadır. Zira hakkında bir ceza davası açılan ya da herhangi bir suçtan dolayı mağduriyeti sebebiyle ceza mahkemesinde şikayetçi sıfatı ile hakkını arayan kişilerin ceza avukatı desteğinden yararlanmaları oldukça önem teşkil etmektedir. Çünkü ceza davalarının kapsamında bulunduğu Ceza Hukuk epey karışık denilebilecek hukuki hükümler içermektedir. Dolayısıyla bu alandaki davalarda olası hak kayıpları yaşamamak adına ceza avukatı desteği almak kaçınılmaz olmaktadır. Söz konusu kişiler de ceza avukatı ücreti hakkında detaylı bilgiye sahip olmak adına internet platformunu sıklıkla kullanmaktadır.

Ceza Davalarında Ücret Belirleme

Ceza hukukuna ilişkin gündeme gelen davalarda avukatlık hizmetlerinin karşılığı olarak müvekkiller, vekalet verdikleri avukatlara belirli bir miktar ücret ödemesi yapmak zorundadır. Nitekim bu konuda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, ceza avukatı davayı kazanmış olsa da kaybetmiş olsa da müvekkili söz konusu vekalet ücretini ödemekle yükümlüdür. Dolayısıyla avukat tutma ücretleri kapsamında davanın istenilen sonuçlar ile sonlanmış olmasının bir önemi bulunmamaktadır.

Türkiye Barolar Birliği, her yıl tüm barolar ile birlikte düzenleme yaptıktan sonra mutabakata vararak belirlenen süre içindeki asgari avukatlık ücretini kamuoyuna duyurmaktadır. Dolayısıyla ceza avukatı tahsis etme işlemlerinde de avukatlara verilecek olan vekalet ücreti, bu tutarın üzerinde bir miktardan gündeme getirilmektedir.

Uzman Ceza Avukatı Desteği

Avukatlık ücret tarifesi 2019 yılında da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Türk Barolar Birliği’nin açıklamış olduğu güncel asgari vekalet ücretlerini kapsamaktadır. Bu nedenle alanında uzman bir ceza avukatından hukuki destek alınmasında, avukat kendi prensipleri doğrultusunda vekalet ücreti talep etme hakkına sahiptir. Bu noktada avukatın vekalet ücretinde değişiklik oluşmasına neden olan faktörler; ceza davasının kapsamı, avukatın ceza davasına ayıracağı emek ve zaman, avukatın bağlı olduğu baro ve benzerleridir. Tüm bu sebeplerden ötürü ceza avukatı ücreti hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için İstanbul merkezli avukatlık ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button