Single Blog Title

This is a single blog caption
ağır ceza avukatları 2019

Ceza Avukatının Görevi Ne Zaman Sonlanır

Ceza Avukatı

Ceza hukuku avukatı hukuki davaların en hassas görevlerinden birisine sahiptir. Ceza avukatları ağır sonuçlar doğurabilen davalarda görev almasından dolayı oldukça önemli konumdadır. Ceza avukatlarının görevlerinden bazıları ise şu şekildedir:

  • Delillerin tespiti,
  • Suç duyurusunda bulunma,
  • Varsa tutuklanmalara itiraz etme,
  • Soruşturma aşamasının takibini yapma.

Ceza Hukukunda Görevli Mahkeme Hangisidir ?

Ceza hukukunda görevli olan mahkeme davanın konusuna göre değişebiliyor. Ceza hukuk davası açabilmek için görevli mahkemelere başvuruda bulunulması gerekir. Davanın hangi nedenden dolayı açılacağı da görevli ve yetkili mahkemeyi belirliyor. Ceza hukuk için görevlendirilmiş mahkemeler şu şekildedir:

  • Sulh Ceza Mahkemesi,
  • Aliye Ceza Mahkemesi,
  • Ağır Ceza Mahkemesi,
  • Çocuk Ceza Mahkemesi,
  • Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi,
  • Fikri VeSinai Haklar Ceza Mahkemesi.

Ceza Avukatının Görevi Ne Zaman Sonlanır ?

Ceza avukatı müvekkilini dava sürecinde temsil etmesi için görevlidir. Bu görev süresi de davanın sonuçlanmasına kadar devam eder. Dava sonuçlandığında avukatın görev süresi de sonlanır. Ağır ceza mahkemelerinde avukatlar birden fazla kişiyi de savunabilir. En fazla kaç kişinin savunulacağına dair herhangi bir kısıtlama mevcut değildir. Bundan dolayı da avukatın birden fazla kişiyi savunabilmesi mümkündür. Ceza avukatları hukuki boyutlardaki konularla ilgili müvekkilinin savunucusudur. Bundan dolayı müvekkilinin yerine olayları aktarması mümkün değildir. Avukat yalnızca yaşanan olaylardan sonra müvekkilini savunmakla görevlidir.

Ceza Avukatı Seçilirken Nelere Dikkat Etmeli ?

Ceza avukatlığı hukukun en zor dallarından birisi olarak gösterilebilir. Bundan dolayı ceza davası açacak olan kişilerin avukatlarını çok dikkatli seçmesi gereklidir. Ceza mahkemesini önemsemeyen ve buna göre avukat tercihi yapmayan kişiler çok ağır sonuçlar ile karşılaşabilir. Özellikle ağır ceza avukatlarına çok fazla görev düşüyor. Ceza avukatı tercihi yapılırken tecrübeye dikkat edilmelidir. Ceza davalarında avukatın deneyimi çok önemlidir. Bunun yanı sıra daha önceki davalarındaki başarı oranının iyi olması önemli konulardan bir tanesidir. Hem deneyime hem de başarıya bakan kişiler de Ferhat Kule’ye başvurabilir. https://ferhatkule.av.tr internet sayfasına giren kişiler avukatın başarılarını inceleyebilir. Ayrıca sitede bulunan iletişim bilgileri ile de avukata ulaşabilmek ve dava sürecine dair bilgi alabilmek mümkündür.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button