Single Blog Title

This is a single blog caption
Ceza avukatı İstanbul

Ceza Avukatı İçin Kime Başvurulabilir?

Ceza Avukatı İçin Kime Başvurulabilir?

Ceza avukatı, mahkemeye başvurulmasından dava sonuçlanana kadar ceza hukukuna ilişkin tüm dava sürecini yönetmektedir. İnsanların farklı nedenlerden dolayı ceza avukatına ihtiyacı olabilir. Böyle bir durumda da bizimle iletişime geçilebilir. Büromuz ceza hukukuna ilişkin dava dosyalarını kabul etmektedir. Bu alanda edindiğimiz başarılar da bizi avukatlık konusunda önemli bir konuma taşımıştır. Bu yüzden de ceza avukatına ihtiyacı olan kişiler gönül rahatlığıyla bize başvurabilir.

Ceza Avukatları Hangi Davalar İle İlgilenir?

Ceza avukatları farklı birçok alandaki dava dosyalarına bakabiliyor. Örneğin bir kişi hakkında tutuklama kararı çıkmış ise bu tutuklamaya itiraz edilebilmesi için ceza avukatlarına başvurulması gerekiyor. Tutuklama kararına itiraz etme sürecinin başlatılması ve neden itiraz edildiğinin gerekçeler ile mahkemeye sunulması konusunda ceza avukatları görev alıyor. Bunun dışında ceza hukukunu ve ceza avukatının görev alanına giren diğer bazı davalar şu şekildedir:

  • İcra ceza mahkemesi davaları,
  • Takipsizlik kararına itiraz,
  • Haksız tutuklama nedeniyle doğan tazminat talebi davaları,
  • Fikri ve sinai haklar ceza mahkemesi davaları,
  • Çocuk mahkemesi davaları,
  • Ağır ceza mahkemesi davaları.

Ceza avukatı İstanbul konusunda kime başvurması gerektiği hakkında tereddüt yaşayan kişilerin büromuza gelmesi gereklidir. Bu ziyaretiniz sırasında dava dosyanızı inceleyip hangi hukuksal yolların izlenmesi gerektiği konusunda sizleri bilgilendirir daha sonrasında ise davadan en iyi sonucu alabilmek için çalışmalara başlarız.

Ceza Avukatlığında Tecrübenin Önemi

Ceza hukuku oldukça ciddi dava süreçlerini barındırıyor. Ceza hukuku kapsamına giren bir davanın sonuçları da çok ağır olabiliyor. Bundan dolayı ceza hukukuna ilişkin bir dava için vekil tayin edilecek olan avukatın çok iyi araştırılmış olması gerekiyor. Ceza hukukunda başarı elde edebilmek için en önemli olan faktör tecrübedir. Edinilen tecrübeler sayesinde hangi davada neler yapılması gerektiği çok daha iyi bilinecektir. Tecrübesi olmayan bir avukat ile dava sürecini yönetmek çok büyük sonuçlar doğurabilir. Ceza hukuku konusunda deneyimli bir avukat arayan kişiler bizimle iletişime geçmelidir. Ceza hukuku konusunda edindiğimiz deneyim ve başarılar sayesinde İstanbul en iyi ceza avukatı olarak da gösterilen bürolar arasında yer almayıbaşardık.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button