Single Blog Title

This is a single blog caption
Boşanmak İçin Avukat Ücreti Ne Kadar?

Boşanmak İçin Avukat Ücreti Ne Kadar?

Boşanmak İçin Avukat Ücreti Ne Kadar?

Boşanma avukatı vekalet ücreti, boşanma davası talebiyle aile mahkemesine başvuru yapmak isteyen tarafların sıklıkla merak ettiği konulardan biridir. Zira hukuki uygulamalar arasında boşanma davaları en sık görülen uyuşmazlıklar arasında gösterilmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarından ziyade özellikle çekişmeli boşanma davalarında taraflara, davaya ilişkin olası hak kayıpları yaşamamaları için avukatlık hizmetinden yararlanmaları tavsiye edilmektedir. Bu tavsiye üzerine hareket eden dava tarafları ise özellikle internet platformu üzerinden “Boşanmak için avukat ücreti ne kadar?” sorusunun yanıtını aramaktadır.

Söz konusu konu hakkında detaylı bilgilere ulaşmak isteyen kişilere öncelikle belirtilmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Nitekim boşanma davalarında, vekalet verilen avukata ödenecek tutar, sabit bir ücret üzerinden belirlenmek suretiyle söz konusu davanın zorluğuna ve detaylarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Zira vekalet verilmesi düşünülen avukatın, yaşanılan hukuki uyuşmazlıkta boşanma davasının istenilen lehte çözüme kavuşturulabilmesi için harcayacağı emek ve zaman, avukatlık hizmeti ücretinin tutarını belirlemiş olmaktadır.

Boşanma Davası Avukat Ücreti 2019

Boşanma davalarında vekalet verilmesi düşünülen avukatın talep ettiği ücret; yukarıda nitelendirmiş olduğumuz gerekçelerin doğrultusunda avukatın yapacağı hukuki işlemler, yazışmalar, araştırmalar kapsamında belirlenmektedir. Dolayısıyla boşanma davası avukat ücreti 2019 yılında da önceki yıllarda olduğu gibi avukatın taleplerine ve davanın boyutlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Aile Mahkemesi’nin gündemine alınan boşanma davaları, özellikle çekişmeli boşanma türünde avukatlık desteği ile gerçekleştirilmesi önem teşkil eden dava türleri arasında gösterilmektedir. Boşanma davaları sadece evlilik birliğinin sonlandırılması konusunda değil, aynı şekilde müşterek çocuğun velayeti, yoksulluk ve iştirak nafakası talepleri, evlilik sürecinde edinilmiş malların paylaşımı gibi konular barındırdığından avukatlık desteği ile görülmesi gereken davalardan kabul edilmektedir.

Uzman Boşanma Davası Avukatı

İstanbul merkezli avukatlık büromuzda görev yapan uzman boşanma avukatlarımız aile hukuku konusunda tecrübeleri ile müvekkillerinin talepleri doğrultusunda en uygun çözümleri sunmaya devam etmektedir. Büromuza bağlı olan avukatlarımız ile görüşerek boşanma davalarında talep edilen avukatlık ücreti hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Bu noktada gündeme gelen “Boşanmak için avukatlık ücreti ne kadar?” sorusunun yanıtı hakkında merak edilen yanıtları hukuk büromuzla iletişime geçerek alabilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button