Single Blog Title

This is a single blog caption
İstanbul Bilişim Avukatı

Bilişim Avukatı İstanbul

Bilişim avukatlık büromuz İstanbul merkezli hukuki danışmanlık hizmeti veren ve alanında profesyonel avukatlardan oluşan bir avukatlık şirketidir. Büromuzda birçok farklı departman ve bu departmanlarda da alanında uzman avukatlar, sizlere en iyi şekilde hizmet verebilmek için hukuki alandaki çalışmalarına devam etmektedir. Bilişim Avukatı İstanbul merkezli olan büromuzda;

 • Boşanma ve Aile Hukuku
 • Ceza Hukuku
 • Şirketler ve Ticaret Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku
 • Fikri Mülkiyet Hukuku
 • İş Hukuku
 • Yabancılar Hukuku
 • İcra ve İflas Hukuku

departmanlarında birbirinden deneyimli avukatlarımız, hukuksal alanda yaşadığınız ihtilaflarda ve ihlallerde sizler adına en başarılı bir şekilde çözümler üretmeye devam ediyor.

İstanbul Bilişim Avukatı

                                     Bilişim Avukatı İstanbul

Bilişim Hukuku ve Bilişim Suçları

Günümüzde teknoloji hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumdadır. Gün içinde birçok işimizi teknoloji ve özellikle de internet ağı sayesinde yerine getiriyoruz. Doğal olarak hayatın normal akışına bu kadar sirayet etmiş bir kurumun da kendi içinde birtakım kural ve prensipleri olması gerekmektedir. Aksi halde kişiler arası ve hatta toplumlar arasında bile büyük problemler yaşanması içten bile değildir. Bu sebeple internet kurumu adı verebileceğimiz geniş internet dünyasında ve bununla ilişkili alanlarda ortaya çıkarılan kurallar bütünü, bilişim hukukunu oluşturmaktadır.

Bununla birlikte giderek gelişen teknolojiyle birlikte geniş kitlelere yayılan internet ağı, kişilerin anonim olarak birçok hukuksuz davranışı gerçekleştirebilecekleri bir platform halini almıştır. Bu sebeple kişilerin internet dünyasında yaşadıkları sanal, ancak gerçek yaşama doğrudan etki edebilen bu hukuksuzlukların önüne geçilmesi gerekmektedir. Söz konusu işlemler, bilişim hukukunun temel konusu haline gelmiştir. Sanal alemde işlenen hukuksuzluklar, bilişim hukuku sayesinde yargı önüne çıkarılabilmektedir.

Bilişim suçları ya da diğer bir ifadeyle siber suçlar, teknolojinin gelişmesi ile geniş kitlelere ulaşan; bilgisayar, tablet, akıllı telefon veya internete bağlanan herhangi bir cihaz ile pos makinesi gibi ticari alanda kullanılan iletişim araçları kullanılarak işlenen her türlü suça denmektedir. Bilgisayar suçu, internet suçu veya elektronik ortamda işlenen suçlar da adı verilen bu suçlar hukuki terminolojide bilişim suçları olarak nitelendirilmektedir.

Avukatlık Büromuzdan Alabileceğiniz Bilişim Hukuku Hizmetleri

Genel olarak bilişim hukuku hakkında bu bilgileri verdikten sonra, sıklıkla karşılaşılan bilişim suçlarına değinmek gerekir. Nitekim İstanbul merkezinde hizmet veren profesyonel avukatlık şirketimizin en çok karşılaştığı hukuki anlaşmazlıklar son dönemde artan bilişim suçlarıyla da ilgili olabilmektedir. Bu noktada bilişim avukatlarımız;

 • İnternet üzerinde yayınlanan olumsuz içerik veya haber kaldırma
 • Fikri mülkiyet ve telif haklarının korunması
 • Alan adı ihlalleri
 • Verileri yok etme suçuna karşı kişisel bilgi koruma
 • Banka veya kredi kartının kötüye kullanılması suçuna yönelik hukuki danışmanlık

alanlarında yaşadığınız hukuki sorunlara en etkili çözümler sunmaya devam etmektedir. Bu noktada bilişim avukatı İstanbul ve çevresinde güvenle hizmet alabileceğiniz Av. Ferhat Kule Avukatlık Bürosu ile bilişim hukuku alanında yaşadığınız sorunlarda profesyonel destek sunmaktayız.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button