Single Blog Title

This is a single blog caption
Araç Değer Kaybı Avukatı İstanbul

Araç Değer Kaybı Avukatı İstanbul

Araç Değer Kaybı Avukatı İstanbul

En iyi araç değer kaybı avukatı İstanbul merkezli hukuk büromuzdan tahsis edebileceğiniz uzman avukatlarımız arasında yer almaktadır. Avukatlık ofisimize bağlı olarak çalışmalarını sürdüren tüm avukatlarımız, yerli ve yabancı saygın eğitim kurumlarında avukatlık eğitimlerini tamamladıktan sonra başarılı bir şekilde hukuki destek hizmetlerini icra etmeye devam etmektedir. Bu noktada trafik kazalarından sonra sık sık gündeme gelen araç değer kaybı uyuşmazlıklarında hukuki destek alabileceğiniz uzman avukatlarımız bulunmaktadır. Araç değer kaybı avukatı İstanbul merkezli avukatlık büromuzun bünyesinde bulunan en başarılı avukatlarımız arasında yer almaktadır.

Araç Değer Kaybı Davası

Trafik kazalarında açılabilecek davalardan biri de hiç şüphesiz ki araç değer kaybı davası ve değer kaybının istemi davalarıdır. Ülkemizde trafiğe çıkan bütün motorlu taşıtların zorunlu trafik sigortası yaptırma yükümlülüğü bulunmaktadır. Dolayısıyla meydana gelen trafik kazalarında hem sigortalıların haklarını daha iyi savunmasını sağlamak hem de karşılaşılan maddi masrafları minimum seviyeye indirmek için böyle bir yasal uygulama bulunmaktadır. Araç değer kaybı kavramı da doğrudan bu zorunlu trafik sigortası kapsamında değerlendirilen bir husustur. Zira meydana gelen trafik kazasından sonra kazada kusuru bulunmayan tarafın aracında meydana gelen maddi zarar, sigorta şirketinin araç değer kaybı ödemeleriyle sonuçlandırılmaktadır.

Araç değer kaybı davalarında genellikle muhatap alınan davalı sigorta şirketi olmaktadır. Dolayısıyla sigorta şirketlerinin bu tür davalar ile iç içe oldukları bilinmektedir. Bu noktada trafik kazasına karşılan kişilerin aracında meydana gelen maddi hasarın, aracın ikinci el piyasasındaki değer kaybına neden olması sebebiyle talep edilen tazminat tutarının belirlenmesinde bilirkişi raporları kullanılmaktadır. Tüm bu hukuki işlemlerde olası bir hak kayıpları yaşanmaması adına alanında uzman avukat desteğine başvurmak gereklidir. Araç değer kaybı avukat ücreti hakkında detaylı bilgileri ofisimizden alabilirsiniz.

Uzman Araç Değer Kaybı Avukatı

İstanbul merkezli hukuk büromuzda göre yapan avukatlarımızın desteğini alarak, karşılaştığınız trafik kazalarında araç değer kaybı davası açma ve taleplerinizin yerine getirilmesini sağlamada önemli hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Avukatlarımız sizler için yetkili mahkemeye sunulacak olan dava dilekçesini ilgili mevzuatlar ve hukuki esaslar doğrultusunda etkili bir şekilde hazırlayarak sürecin çok daha hızlı sonuçlanmasını sağlamaktadır. Araç değer kaybı avukatı İstanbul ve tüm ilçelerinde olası hak yapıları yaşamadan taleplerinizin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button