Single Blog Title

This is a single blog caption

Trafik Kazası Avukatı Ve Dava Süreci

Trafik kazası avukatı, yaşadığınız kaza sonrasında dosyanızın takibini yapar. Ancak bunun öncesinde dosyanın belirli bir şekilde hazırlanması gerekir. Maddi ve manevi kayıplar olduğu takdirde, dosya daha donanımlı olmalıdır. Hukuki boyutta da birçok kazanımı, müvekkilinin tarafına oluşturabilir. Aynı zamanda trafik kazası avukatı yaralanmalı kaza olduysa, heyet raporunu baz alarak davada talep oluşturur. Bu durum ölümlü kazalar da değişkenlik gösterir. Tazminat talepleri, avukat ile birlikte yerine getirilir. Bu sebeple tecrübeli bir avukat ile çalışılması, kişinin süreçte haklılığını artırır. Av. Ferhat Kule, trafik kazası süreciniz de sizin yanınızda yer edinerek yol göstericiliği sağlar.

Trafik Kazası Avukatı

Tazminat avukatlığına bir alt başlığı olarak,trafik kazası avukatı gelir. Trafik kazası avukatı, isminden de anlaşıldığı üzere trafik kazası sonrasında kişilerin haksız durumlarını, haklı hale getirmek adına hizmet gösterir.

Trafik Kazası Avukatı Nedir?

Trafik kazası avukatı, trafik kazası sonucunda oluşan ve engelli hale gelen kişiler için avukatlık hizmeti yürütür.Trafik kazası avukatlarının en önemli çalışma hizmetleri;

  • Kaza sonrasında yoksul kalan kişiler
  • Kazazede tarafından açılan davalar
  • Sigorta şirketlerinin dava ile yeterli düzeyde ilgilenmemesi
  • Mağdurlar adına doğan tazminat süreci
  • Sigorta şirketlerine yapılan başvuru ve bu başvurunun avukat ile birlikte yapılması gibi belirli süreçlerde görev yapar.

Trafik kazası avukatı, seçim aşamasında ise kişilerin oldukça donanımlı ve tecrübeli Av. Ferhat Kule ile iletişime geçmesi önemlidir. Böylelikle işler daha hızlı ve daha karlı bir şekilde sonuçlanır.

Trafik Kazası Avukatlığında Maddi Tazminat

Trafik kazası, ülkemizde ve dünyada genel olarak rutin bir şekilde yaşanan olaydır.Burada kaza sonrasında kişilerin hakkını aramaları üzerine, belirli hak durumları vardır. Bunlardan ilki ise maddi tazminat konusudur.Trafik kazası sonrasında vücudunda herhangi bir hasar oluşan kişi, maddi tazminat hakkı ile bir avukata ihtiyaç duyar. Burada da trafik kazası avukatı hizmet sağlar.Tazminatlar iki şekilde yer edilir.Maluliyet, diğer bir ifade ise engellilik tazminatı olmak üzere ikiye ayrılır.Engellilik yani maluliyet tazminatı, kişinin kaza sonrasında vücudunda tahribata ilişkin olarak bulunan problemlerdir. Engellilik tazminatı ise kalıcı hasarların oluşması ve kişinin bu sebepten dolayı işine devam edememesi gibi süreçtir. Bu süreçte sigorta şirketi ile birlikte trafik kazası avukatı,tahkim komisyonu uygulayarak dava sürecini takip eder.

Trafik Kazası Avukatlığında Manevi Tazminat

Trafik kazası sonrasında hayatını kaybeden kişinin geride bıraktığı yakınları, kazaya sebep olan kişiden manevi tazminat almak için başvuru yapar.Buradaki rehberlik görevi sağlayan kişi, trafik kazası avukatıdır.Manevi tazminat, sigortayı da bünyesinde bulundurur. Yani kazazedenin kaza sonucunda yakınlarını kaybetmesinden dolayı,trafik kazası avukatıbu süreçte mağdurlara destek verir. Ve bununla birlikte dava sürecini takip ederek, müvekkilinin manevi durumunu dosya içerisinde belirtir.Böylece hukuki boyutta da kazanımlar elde etmesini sağlar.

Neden Trafik Kazası Avukatını İhtiyaç Duyulur?

Herhangi bir sebepten ötürü yaşanan trafik kazalarında, çoğu zaman durumlar istenilen şekilde ilerlemez.Burada kaza sonrasında kişinin hayatını kaybetmesi, engelli kalması ya da yakınlarını kaybetmesi gibi durumlardan dolayı dava açılabilir.Haklılık aranmak istediği takdirde, trafik kazası avukatın mağdurun yanında bulunur. İstanbul Avukat ile birlikte sigorta işlemleri başlatılır.Kişinin maddi kayıpları da, avukat ile birlikte hukuki boyutta tekrardan kazanılır. Trafik kazası avukatı olmadığı takdirde, kazazede ya da kişiler bilinçli davranışlar sergilemeyebilir. Bu durumda da haklıyken haksız duruma düşülür.Hakkınızı savunmak adına,trafik kazası avukatı önemli bir detaydır.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button