Trafik Cezası Sorgulama

Trafik Cezası Sorgulama

Trafik cezaları, sürücülerin bilinçli veya bilinçsiz tutumları sonucunda karşılaştıkları bir durumdur. Kişinin haberinde olmadan kesilen trafik cezalarında, kişiye sistem üzerindeki bilgilerinden veya ikametgahına gönderilen ceza tutanağı ile durum bildirilir. Ayrıca bildirim yapıldığı tarihten itibaren on beş gün içerisinde ödenen cezalarda cezai indirime de gidilebilmektedir. Haberinizin olmadığı trafik cezalarınız hakkında sorgulama yapabilme imkanınız bulunmaktadır.

Trafik Cezasını Sorgulama Yerleri

Resmi kurumlar, kurumların online platformları, online bankacılık benzeri kanallarla trafik cezaları sorgulatılabilirken ödeme de yapılabilmektedir. Buna göre aşağıda sorgulama yapılabilecek online platformlar sıralanmıştır;

  • E-Devlet Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme
  • Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Ceza Sorgulama ve Ödeme
  • Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) Trafik Ceza Sorgulama ve Ödeme
  • PTT Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme
  • Garanti BBVA Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme

Trafik Cezasının Ödenmesi

Dijital Türkiye veya bilinen ismiyle e-devlet kapısı, trafik cezalarının sorgulanması ve ödenmesi hususunda en hızlı ve pratik çözüm sunan platformdur. Yalnızca TC kimlik numarası ve şifreyle sorgulama ve ceza ödeme işlemleri yapılabilir. Ayrıca online bankacılık üzerinden de ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Bu konuda daha fazla bilgi ve destek almak için büromuzun alanında deneyimli avukatlarından danışmanlık hizmeti sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button