Single Blog Title

This is a single blog caption

Yunanistan Vatandaşlık Programı

Yunanistan vatandaşlığı, Avrupa Birliği (AB) üyesi bir ülkede yaşamak ve seyahat etmek için birçok fırsat sunan bir vatandaşlık türüdür. Yunanistan’ı kültürel ve tarihi mirasına ortak olmak, gerek ada gerek ise metropol hayatına ortak olmanın yanı sıra Avrupa Birliği vatandaşı olmak ve uluslararası anlamda gerek iş gerek seyahet yahut eğitim gibi konularda fırsat yaratma kabiliyetini sizlere sunar.

Program, 2013 krizinden sonra ortaya çıkmış olup Yunanistan’ın ekonomik durumuna katkı yapması ana plandır. Bu plan çerçevesinde Yunanistan’ın tek takdiri yazılı mevzuatta yer alan bedelin miktarıdır. Hastalıklı ahval, geçmişte suç işlediğine işaret olan kirli bir adli sicil kayıtı durumlarında dair başvurunun reddedilmesi yazılı hukuk mevzuatında gerekçeli haldedir. Irk, din, dil gibi farklılıklar dikkate alınmaz. prosedürlerin usuli şartları, içerik şartları mevzuatta belirlenmiştir.

PROGRAMIN DETAYLARI

Yunanistan vatandaşlık programı, yatırımcıların Yunanistan’daki gayrimenkul değerlerinden birine yahut birkaçına toplam min. 250.000,00 Euro değerinde yatırım yapmalarını bekler. Bu yatırımın en az 3 yıl boyunca korunması gerekir. Yatırım 3 yıl içinde satılamaz. Fakat kiralanabilir. Önemli olan mülkiyet hakkı olup, kullanım hakkının para karşılığında devredilmesi herhangi bir usülsüzlük ve sorumluluğa aykırılık doğurmaz. Tam tersine bu programı değerli kılanda Euro karşılığı kira almak ve vatandaşlık imkanından yararlanmak.

Ayrıca yatırımcıların 40.000,00 EURO değerinde parayı Yunanistanda bulunan bir banka hesabına yatırmalıdır. Bu hesapta bulunan para harcanabilir ama makul değerde en az 3 yıl boyunca hesapta tutulmalıdır.

Program, yatırımcılardan en az 7 yıl Yunanistan topraklarında ikamet etmesini arar. 7 yıllık süreç sürekli olup min. yılda 183 gün kalınabilir. Prosedürleri detaylı bir şekilde anlatacak olursak;

PROSEDÜRLER

1- Yatırım Yapma: Yunanistan vatandaşlık programı, yatırımcıların Yunanistan’da en az 250.000,00 Euro tuturarında bir yatırım yapmalarını bekler. 3 yıllık bir süreç boyun yatırım malik sıfatı ile elinde bulundurmalıdır.

Programın Avantajları

Yunanistan vatandaşlık programının en büyük avantajlarından biri, Avrupa Birliği vatandaşı olmak ve serbest dolaşım hakkı kazanmaktır. AB içerisinde iş imkanı ve eğitim/sağlık imkanlarından yararlanmak ise cabası.

Yunanistan vatandaşlık programı yatırımcıların Yunanistan adalarında yaşamalarına da imkan sağlar. 12 adaların önemi bir Yunanistan’a yakın ülkeler açısından ciddi öneme sahiptir. örneğin Türkiye,Suriye,Mısır gibi ülkeler 12 adalardan alacakları bir gayrimenkul ile hem bir yazlık hem de Avrupa Birliği vatandaşlığı elde edebilirler. Pek tabi min. 183 gün Yunanistan’da ikamet etmek şartıyla.

Sonuç olarak;

Yunanistan vatandaşlığı bir çok kişi için avantajlı olmaktadır. Nitekim Yunanistan bu program ile Milyar Doların üzerinde bir gelir elde etmiş ve bir çok insana bir bütün olarak Avrupa birliğinde yaşama, çalışma, eğitim alma hakkını sağlamıştır. İşin ruhu gereği birey olarak minimum 250.000,00 EURO’luk bir bedeli yönetmek ve yatırmak dolandırıcılık, hırsızlık, hacking gibi durumlar dolasıyla absürt olacağından ve topluluğu takip ederek yanlış il ve konum yatırımı yapmamak adına profosyonel bir destek almak elzemdir.

 

Leave a Reply

Open chat
Avukata İhtiyacım var
Merhaba
Hukuki Sorunuz nedir ?
Call Now Button